CC Plaza’s linastus Eesti esimene 3d-s filmitud reklaamklipp

Eesti reklaamiajalugu tegev klipp on osa 30. aprillil alanud Eesti Kaitseväe imagokampaania II etapist „Varpuse Kutse“, mis on pühendatud ohvitseri säravale ametile. Kui seni on Eesti reklaamides kasutatud mõnel määral 3d animatsiooni, siis reklaamiagentuuri Creatum ja filmitootja Acuba koostöös valminud klipp on 3d-s filmitud. Klipi 3d versiooni saab lähikuul vaadata Coca-Cola Plazas jt Eesti kinodes, 3d-na linastuvate filmide ees. Televisioonis läheb eetrisse tavaline, 2d versioon, millega saab tutvuda ka siin: www.elukutse.ee

Unikaalne on just võtetel kasutatud 3-d kaamera, mis on välja töötatud Tallinnas ja toodetud koostöös kaameratootjaga Silicon Imaging.
Kaamera loonud Eesti meeste Kaur ja Kaspar Kallase sõnul  on tegu tõenäoliselt maailma esimese kompaktse 3d kaameraga, mis on tänaseks laiemat rakendust leidmas ka Euroopa filmitööstuses. Eestis loodud kaamera on endale soetanud ka maailma tipprežissöör James Cameron, filmi Avatar jpt kassamagnetite looja. Eesti Kaitseväe maineklipi filmimiseks on antud kaamera sisuliselt tasuta kasutamiseks.

Kaitseväe imagokampaania tellijaks on Kaitseressursside ameti värbamiskeskus ja selle peamiseks eesmärgiks on nii ohvitseri särava kutse kui Kõrgema Sõjakooli nähtavamaks muutmine ühiskonnas laiemalt. Lisaks jätkab kampaania Eesti Kaitseväe jõulisema ja modernsema avaliku kuvandi ehitamist. Kampaania ettevalmistustel osalesid paljud kaitseväelased, keskset kangelast kehastab major Vallo Laul. Prioriteetseks sihtrühmaks on noored mehed vanuses 19 – 30.

×
Menüü