Uudised

01.09.2023

Eesti toidu kuu kampaania 2023

Creatumi ja kommunikatsioonibüroo Hamburg & Partnerid koostöös sündinud Eesti toidu kuu kampaania seab sel aastal fookusesse traditsiooniliselt põneva ja hõrgu sündmustekalendri ning säästva toidutarmise. Tõepoolest: miks peaks me ära viskama 26 kg kõlblikku toitu elaniku kohta aastas?
->
29.08.2023

Uus konverentsipakett Rödl & Partner`ile

Rödl & Partner toetas augusti lõpus toimunud Rahvusvahelise äri konverentsi, mis oli suunatud eksportivatele või eksporti plaanivatele ettevõtetele. Creatumil oli heameel luua kliendile eri kandjatest koosneb turunduskommunikatsiooni digi- ja trükitud materjalide pakett.Rödl & Partner on esindatud 50 riigis 107 kontoriga.
->
21.08.2023

VÕTA kampaania Haridus- ja Teadusministeeriumile

Creatum võitis Haridus- ja Teadusministeeriumi riigihanke VÕTA kampaania materjalide paketi ehk posterite, www bannerite, raadio-, tele- ja veebiklipi loomiseks.VÕTA on protsess, mille kaudu saab uude eluetappi kaasa võtta ka varasemalt omandatud hariduse ja töökogemused ning seeläbi õpiaega lühendada.
->
20.07.2023

280 000 külastust!

Avatud talude päev kogu rekordilised 280 000 külastust. Koostöös MediaHouse`iga valminud kampaania oli Creatumi jaoks juba üheksas.Loe ka avatud talude päeva teemalist intervjuud Creatumi loovjuhiga SIIN https://turundajateliit.ee/avatud-talude-paev-2023/
->
05.07.2023

Silikaat Grupp AS 25

Valmis erilahendus-kutse disain Silikaat Grupp AS`i 25. sünnipäevaks. Ka Creatum soovib Eesti ühele vägevamale majandusgrupile õnne!
->
30.05.2023

Avatud talude päev 2023

Võitsime taas Avatud talude päeva hanke, sedapuhku meie pikaajalise meeidatandemi MediaHouse`i loovpartnerina. Sünnib täiesti uus disaini- ja loovlahenduste pakett. Sel aastal osalevad uskumatud 347 talu ehk taas uus rekord juba eos. Kõik maale!
->
25.05.2023

Creatum 15!

Teeme klientidele ja partneritele ühe suure kummarduse! Sest … 15 aastat tagasi alustades ei oleks me osanud oodata, et saame väiksema agentuurina luua ja uuendada nii paljusid brände ja kaubamärkide edulugusid. Poleks osanud loota, et Teletorni ja Lennusadama taassünd saab teoks meie osalusel, et oleme partneriks Riigikogule ja paljudele teistele väärikatele avaliku sektori suurtegijatele.
->
05.05.2023

TF Bank`i uus loovstrateegia

TF Bank on Roosti väikepank, kel Eestis vägagi arvestatav positsioon väikelaenude turul. Creatum võitis loovagentuuride ideehanke ja meie uus kontseptsioon LIHTSALT. ÜHE JOONEGA. jõuab peagi paljudes kanalites Eesti inimesteni.
->
01.05.2023

Rödl & Partner 30 aasta Eestis

Creatumil on heameel tervitada uut rahvusvahelist klienti – advokaaditeenuste, auditi, raamatupidamise ja ärikonsultatsioonide ettevõte Rödl ja Partner tegutseb 5500 konsultandiga 50 riigi 107 kontoris ning on valmis ka Eesti ambitsioonikaid ettevõtteid sillapeana välisturgudele aitama. Eestis on Rödl & Partner tegutsenud juba 30 aastat. Selle tähtpäeva tähistamiseks viisime esimese koostööna läbi ka väikese meediakampaania.
->
23.03.2023

Pfizeri puugikampaania

Creatumil on heameel läbi viia ka selle aasta puugivastase vaktsineerimise kampaania ravimihiiule Pfizerile. Modifitseerime eelmise aasta lahendusi, mis töötasid hästi.
->
10.03.2023

Sisekaitseakadeemia uus värbamiskampaania

Meie tiimi Eesti sisejulgeoleku arenduseks loodud kampaaniate list pikeneb taas – Creatum võitis loovagentuuride hanke Sisekaitseakadeemia uue värbamiskampaania lahenduse loomiseks. Hea on tõdeda, eelmise kampaaniaperioodi materjalid töötasid edukalt 4 aastat.
->
08.02.2023

Uus klient – Pärnu linn

Creatum võitis loovagentuuride hanke Pärnu linna loometalgute kampaania läbiviimiseks. Plaan on koguda ideekorje teel uusi lina arendavaid mõtteid, need siis ühiste ajurünnakute ja arenduse teel kandvaks ideeks arendada ja ellu viia.
->
10.10.2022

Elina Reinold Terviseameti HPV kampaanias

Creatum võitis koos PR-agentuuriga Akkadian Terviseameti HPV vastu vaktsineerimise riigihanke, mille pikaajaline eesmärk on ennetada emakakaelavähki haigestumist. Kampaania kõneisikud on Eesti tuntumaid naistearste Dr Gabor Szirko ja näitleja ning kolme lapse ema Elina Reinold.
->
20.09.2022

Creatumile Eesti Aasta Trükise auhind!

ŽÜRII KOMMENTAAR: “Põnev kaanekujundus ja oskuslik materjalivalik tõstavad ka koheselt kõrgele ootused sisu osas ning pettuma ei pea. Kaetud mati pinnaga paber laseb särada modernsel kujundusel ja sellistel rasketel toonidel nagu hõbe, erk sinine ja roosa.”

Auhinda annab välja globaalne paberihiid Antalis ja see anti ajajuhtimistarkvara arendava ettevõtte Scoro raamatu “Time”  disaini eest. Creatum teeb kummarduse harvaesinevalt inspireeriva briifi välja töötanud kliendile ja tiimi disainer Aleksander Sapožnikovile.

->
15.09.2022

OLE VALMIS! eesti, inglise ukraina ja vene keeles

Heas koostöös Päästeametiga valmis juba teine täiendatud OLE VALMIS! trükiste väljaanne, seekord lisaks eesti, inglise ja vene keelele ka ukraina keeles. Selle saab oma postkasti iga Eesti elanik ja kriisijuhiste saamiseks polegi õigemat aega – kui heita kasvõi põgus pilt igapäevastele uudistele.

->
30.08.2022

MTA ümbrikupalga kampaania

Creatum võitis riigihanke ja viis läbi Maksu- ja Tolliameti ümbrikupalga kampaania läbiviimiseks. Meil on heameel, et loovlahenduste CTA jt näitajad kujunesid keskmisest kõrgemateks.

->
24.08.2022

Uus klient – Recordati

Creatumil oli esimese pääsukesena au lansseerida Itaalia ravimitootja ravim, mille nime jätame siinkohal nimetamata – seoses tervishoiuvaldkonna suurema diskreetsusega.

->
01.08.2022

260 000 külastust – uus rekord!

Creatumil on häämeel teatada, et selle aasta avatud talude päev püstitas taas külastusrekord – kahe päeva peale kokku rohkem kui 260 000 külastust. Huvilistele oli sel aastal avatud üle 300 talu, lemmiktaluks osutus seekord Andre farm, kuhu tehti nädalavahetuse jooksul 6300 külastust. Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on inimeste huvi maaelu vastu pidevalt kasvamas. Creatum on koostöös Maaeluministeeriumiga avatud talude päeva kampaaniat läbi viinud juba 8 aastat ehk alates päris algusest.
->
18.07.2022

Antalis Creative Power Awards Team teatab

Scoro tellitud ja Creatumi disainitud raamat alustab oma rahvusvahelist lendu. Antalis Creative Power Awards Team teatab: „With over 750 printed projects received, it was a real challenge for the jury to select only a few per category.“
->
21.06.2022

Puugiohu kampaania Pfizerile

Creatum lõi ravimihiiule Pfizer juba teise uue puugikampaania lahenduse. Läbimüügiandmed täpsustuvad aga tõus on märgatav.
->
09.06.2022

Koolitusmaterjalid Tööandjate Keskliidule

Creatum on loonud Tööandjate Keskliidule selle praeguse uue identiteedi. Rõõm oli nüüd vormida see millessegi nii praktilisse nagu kaugtööd puudutavad koolitusmaterjalid.
->
08.06.2022

Sisekaitseakadeemia uus kampaania

Creatumi paari aasta eest loodud Sisekaitseakadeemia sisseastumiskampaania on töötanud vägagi hästi. Tulemuseks aina uued kordusversioonid veidi muudetud kujul.
->
23.05.2022

Creatumile Kuldmuna + pronksmuna

Heameel tõdeda, et Creatum on võitnud loovkonkurssidelt auhindu stabiilselt alates ettevõtte asutamisest 2008. aastal. Selle aasta Kuldmunalt siis KULD Scorole disainitud raamatu ja PRONKS Eesti Kaitseväele loodud uudsel koomiksi-keelel põhineva ajateenistuse kampaania eest.
->
20.04.2022

Uus logo ja veeb Tehnikapartnerile

Creatumil on heameel, et vanad kliendid pöörduvad meie poole oma uute äridega tagasi. Head lendu Tehnikapartnerile uue identiteedi ja veebidisaini toel!
->
09.03.2022

BEPCO facelift ja CVI

BEPCO on noor vihane Eesti ettevõte, kes juurutab rahvusvahelist toidutööstuste transpordipakendite standardit. Andsime oma panuse nende edusse, värskendades logo ja luues CVI.
->
02.11.2021

Creatumi tuunitud presentatsioonid Glasgow kliimakonverentsil

Creatumi tuunis konverentsi tarvis suure Skandinaavia jäätmetööltusettevõtte Eesti haru esitlusi ning sai töö eest „kiidusõnu ja pika pai“. Glasgow tipptasemel peetud kliimakonverentsil osalesid maailma liidrid eesotsas Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga. Arutelude keskmes on Pariisis kuue aasta eest sõlmitud kliimakokkuleppe elluviimine, et piirata kliima soojenemist 1,5 kraadiga.
->
01.11.2021

Algas Avatud toidutööstuste nädal 2021

Eesti ühe kõige vanema valdkonna tegemisi avav kampaania sündis Toiduliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Maaeluministeeriumi ning reklaamiagentuur Creatumi ja PR-agentuuri Hamburg & Partnerid koostöös. Alanud kampaania vastab mh lihtsale küsimusele: kuidas saab toit külmkappi. Seoses viirusega toimub nädal ka sel aastal virtuaalselt, osalevate ettevõtete videotega saad tutvuda SIIN
->
31.10.2021

„Kokka ohutult!“ kampaania oli edukas

Creatumi ja Maaeluministeeriumi koostöös valminud kampaania tõi avalikkuse teadvusse kodus kokkamisega seotud ohu nimega akrüülamiid. See salakaval kemikaal tekib nt kartuli, küpsetiste, röstsaia jmt pruunistumisel. Moraal ühe lausega: tuleb küpsetada (kuldkollaseks) aga mitte kõrvetada!
->
15.10.2021

Kaitseväe kampaania staariks sai Rakett 69 võitja

Uku Andreas Reigo võitsin populaarse teaduskonkursi Rakett 69 aastal 2020. Aastal 2021 asus ta tegustema Kaitseväe ajateenistuse reklaamikampaanias – koomiksitegelasena! Ta arvutab välkkiirelt mürsu laskenurga ja annab tuled vaenlase soomuki pihta. Kolmas faas uuele esteetikale rajatud ajateenistuse kampaanias toimub 2021. aasta sügistalvel ning seab esikohale ajateenistusse tuleku omal tahtel.
->
06.10.2021

Aasta Digitegu 2021!

Heameel tõdeda, et võitsime koostöös kliendi Tervisemuuseumiga ja meediaagentuur MindShare`iga AASTA DIGITEO sädeleva tiitli! Õnnesoovid kliendile. Omalt poolt tõdeme taas, et süveneval turundusprotsessil kipuvadki olema positiivsed tulemused. Siin siis veelkordne kinnitus.
->
05.10.2021

Disain Verston Ehitusele

Creatumil oli heameel taaskohtuda Eesti ühe suurima tee-ehitusettevõtte Verston Ehitusega ja luua kliendile uus ajakirja esikaane kujundus. Eelmiseks koostööks oli Reidi tee ehituse- ja avamisega seotud kampaania.
->
01.10.2021

Eesti Toidu kuu 2021

Creatumi ja Maaeluministeeriumi koostöös sündinud Eesti Toidu kuu 2021 kampaania fookus oli kodumaistel juur- ja puuviljadel. Uudse lisana lõime teemakuu koostööpartnerite jaoks eraldi tööriistakasti, millega väärt teemat ka oma sotsiaalmeediakanalites pildis hoida.
->
27.09.2021

Heimon`il uued lihapallid

Creatumil oli heameel aidata luua visuaalne keel ja sõnumid Heimoni uute lihapallide lansseerimiskampaaniale. Väärt tooted, tasub proovida. Kaunis pakendidisain Soome agentuurilt Taivas.
->
15.09.2021

Uus teenusbränd rahvusvahelistele turgudele

Creatum ja Dateli pooleaastases koostööprotsessis sündis uus rahvusvahelistele turgudele suunatud bränd koos selle osadeks olevate CVI ja koos veebidisainiga. Uus brändi teenus tugineb kosmosetehnoloogiale koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA) ja tõotab keerata uue lehekülje nii mõneski sihtvaldkonnas.
->
05.09.2021

100-aastane eestlane!

Creatum osales 4 kuu jooksul Tervisemuuseumi pikaajalise turundusstrateegia väljatöötamisel ja selle esimesteks nähtavateks viljadeks on (mh Aasta Digiteo tiitli võitnud) suvine nn faktikampaania ja nüüd siis põhikampaania „100aastane eestlane“. Viimane koputab meie ugrimugri alateadvuse uksele sünumiga, et … kas me mitte ei tahaks samuti elada 100aastaseks. Kuidas on lood sinuga? Osutub, et eluaastaid on võimalik juurde saada üpris lihtsaid igapäevaseid tegevusi praktiseerides
->
27.07.2021

Avatud talude päeval uus külastusrekord!

24. ja 25. juulil oli üle Eesti külastajatele avatud 299 talu, kuhu tehti nädalavahetusel kokku üle 234 000 külastuse. Tegemist on avatud talude päeva külastusrekordiga, mis kasvab juba seitsmendat aastat järjest. Creatum on olnud Avatud talude päeva reklaamiagentuur alates selle algusest seitse aastat tagasi. Puhas rõõm, ainult au!
->
07.07.2021

EMOR: Creatumi reiting väikestest üks parimaid

Meil on heameel, et oleme KantarEMORi reklaamiagentuuride uurignus üldise maine jt kriteeriumides põhjal jätkuvalt kõrgel kohal. Pingutame klientide nimel edasi.
->
15.06.2021

Algas Tervisemuuseumi faktikampaania

Creatumi osalusel loodud Tervisemuuseumi uue turundusstrateegia esimene pääsuke on alanud faktikampaania. Oma silm on KUNN!
->
05.06.2021

Uus identiteet BBT OÜ-le

Creatumil oli heameel olla tööstuslike viimistlustehnoloogiate ettevõtte BBT OÜ partneriks uue visuaalse identiteedi loomisel.
->
02.05.2021

Kaitseväe ajateenistuse kampaania VOL 2

Uus kampaaniafaas, uued põnevad koomiksid kandmas mereväe, logistika- jt täpsustatud rõhuasetusi. Värske uuring näitab, et noorte soov ise ajateenistusse minna on kasvamas. Asjad liiguvad õiges suunas, vaatamata ülesande keerukusele.
->
09.02.2021

Uus kampaania Maksu- ja Tolliametile

Eestis on maksukäitumine aasta-aastalt aina paranenud ja sellega on peaaegu kõik hästi. Kuidas aga garanteerida, et see jääb nii ka kriitilistel aegadel ja riigieelarve saab planeeritud mahus täidetud? Maksu- ja Tolliamet otsustas korraldada kampaania, et riskirühmi veidi harida ja laiema üldsusele südametunnistusele koputada.Creatumil oli heameel võita riigihange. Palusime kampaania persoonideks armastatud vanameistrid Ivo Linna ja Eduard Tomani. https://hoiaeestitkoos.ee/et/
->
28.01.2021

Uus CVI & veebidisain Rantelon OÜle

Creatum tervitab uut klienti, elektroonikaettevõtet Rantelon OÜ. Oli rõõm koostöös lihvida ettevõtte logo, luua ettevõttele oma fotomaailm ning uus CVI ja veebilehe disain.
->
21.12.2020

Uued trükised Päästeametile

Creatumil on heameel, et Päästeamet valis meid kahe uue trükise disainipartneriks. Trükis „Ole valmis!“ teavitab kogu Eestit kuidas valmistuda õigesti mistahes kriisisituatsiooniks. Teine trükis „Tule päästjaks!“ räägib lähemalt, kuidas saada selle profiks just sel põneval alal.

->
21.12.2020

Qvalitase meditsiinibuss sai uue disaini

Meie hea klient Qvalitas on olnud kogu viiruselahingu ajal eesliinil, tegemas COVID19 teste, saatmas neid laborisse ja testimas inimesi. Seda suurem heameel on, et peagi võib Eesti teedel veeremas näha nende uhiuusi uue disainiga tervisebusse. Vaata SIIT >

->
18.12.2020

Kaitsevägi & ajateenistus koolitunnis

Jätkuna ajateenistuse turunduskommunikatsiooni uuendavale kampaaniakeelelele valmis Creatumis koostöös Kaitseväe peastaabiga lahendus 10 – 15 aastastele lastele, mille roll-out toimub koolides. Hariva koomiksi esimene episood on posteri kujul fuajees ja 2. ning 3. osa leiavad nad tunnis eristantsiga trükisest, mille jaotab neile õpetaja.

 

->
05.12.2020

Uus disain Kaitseväe värbamiskeskuse bussile

Siin väike tormihoiatus – Eesti teedele ilmub uuel aastal värske näo saanud Kaitseväe värbamiskeskuse buss. Loodame, et selle välisilme ei peata liiklust. 🙂
->
30.11.2020

Lõppes Maaeluministeeriumile tehtud toiduohutuse kampaania

Creatumill oli heameel harida noori toiduohutuse alal – kampaania fookus oli „5 kuldreeglil“, mille järgimine hoiab suuremad kaod ja kõhuhädad eemal. Kampaania fookus oli kanalitest internetil ja sotsiaalmeedial.

 

->
24.11.2020

Tulevik algas eile!

Eesringluse ja Ekogaisma selle aasta elektroonikajäätmete kampaania fookus oli teismeliste earühmal. Sestap oli turunudskommunikatsiooni ülesehitus visuaalselt teadlikult üles ehitatud väiksele antiutoopilisele creepy-provokatsioonile. Kampaania üldplaneering oli mitmekihiline, hõlmates nii sotsiaameedia kui internetikampaaniat, postereid kui elektroonikaseadmete probleemset käitlust filmi ühisvaatamisi koolides. Vaata lisaks ringlus.info

 

->
21.10.2020

Kaitseväe ajateenistuse uus turunduskeel

Alanud ajateenistuse kampaania lansseerib Kaitseväe ajateenistuse uue turunduskeele, mis kõnetab noori läbi koomiksi-esteetika ja mängulisema ülesehituse. Kampaania eesmärgiks on saada vabatahtlike aplikeerijate numbri veelgi ilusamaks saamine.

Kampaania sündis Creatumi ja Eesti Kaitseväe peastaabi koostöös. Vaata lähemalt SIIT >

 

 

->
20.09.2020

PÜSIME KOOS!

Creatumil oli au luua koostöös Haigekassa ja MTÜ Peaasi`ga kampaania tasandamaks korooniaviirusega kaasneda võivaid terviseriske. Kampaania „Püsime koos!“ põhisõnumiks oli tõde, et 15 min suhtlust lähedastega iga päev on üks paremaid retsepte sisemise tasakaalu hoidmiseks.
->
15.09.2020

5 aastat Eesti ja Euroopa Kosmoseagentuuri koostööd

EASi Eesti Kosmosebüroo tellimusel sündinud video vaatles ajateljel Euroopa Kosmoseagentuuri ja Eesti koostööd, mis sai 5-aastaseks. Tõstsime esile olulisi sündmusi ja edulugusid. Rõõm, et Eestist on saamas väike ent kaalukas partner kosmilistes koostööprojektides.
->
18.08.2020

Saame tuttavaks: Marika Kurim

Tervitame Creatumi tiimi uut juhtivliiget > alates septembrist alustab reklaamiagentuuri Creatum juhtiva projektijuhina tööd Marika Kurim. Marikal on kaalukas kogemus turunduse-, meedia- ja turunduskommunikatsiooni valdkonnast, ta on olnud Gardest`i turundusjuht, Tallinna Kaubamaja turundusmeeskonna liige ning MediaCom Estonia projektijuht. Marikal on magistrikraad majanduses Tartu Ülikoolist.

->
10.08.2020

Vabariigi kõige rajum TEST

Kelleks saada, kui ajateenistusse minek ukse ees? Creatumi ja Kaitseväe peastaabi koostöös sündinud test annab vastuse. Uudses koomiksi-stiilis test läheb live`i sügisel koos ajateenistuse kampaaniaga. Vaata rajutest.mil.ee
->
22.07.2020

Avatud talude päeval uus külastusrekord

Creatumil rõõm teatada: 18. ja 19. juulil oli üle Eesti külastajatele avatud 281 talu, kuhu tehti nädalavahetusel kokku üle 213 000 külastuse. Tegemist on praeguseks kuuel järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

->
10.07.2020

Uued trükised Meremuuseumile

Creatumil on heameel, et meie poolt eelmisel aastal Meremuuseumile loodud katus-CVI saab aina uusi praktilisi väljundeid. Uusimaks näiteks „Õhtuste sündmuste kohad“, kus sündmusedisainer või ettevõte saab ülevaate Lennusadama ja Paksu Margareeta imelise atmosfääriga paikadest sündmuseks saavate ürituste jaoks.

->
01.07.2020

Avatud talude päev 2020 tuleb!

Me tegime seda taas! Võitsime juba 6ndat korda Maaeluministeeriumi riigihanke avatud talude päeva kampaania loomiseks. Selle aasta kõneisik on kodukits Agu. Jälgige tema tegemisi!

Seoses COVID-19 pandeemiaga oli sündmuse toimumine sel aastal pikalt küsimärgi all, kuid positiivse otsuse üle rõõmustab kõikse-eesti-rahvas!

->
26.06.2020

Uus klient: Terviseamet

Creatumil oli au anda oma väike panus maailma laastanud COVID-19 pandeemia vastu võitlemisse. Nimelt sündis meie disainilaual Terviseamet kokkuvõtte- ja tänupakett erinevatele osapooltele, kes aitasid Eestis viiruse vastu võidelda. Saluteerime kangelastele!

->
03.06.2020

Uus klient: City Kliima

Creatum tervitab uut klienti City Kliima`t. Koostöös sünnib uus messilahendus.

->
25.05.2020

Õpetajaameti kampaania vol 2

Creatum võitis riigihanke ja viis ellu juba teise suurema sammu õpetajaaemti populariseerimiseks. Miski pole tähtsam kui maa sool! Varasema kampaania uuringunäitajad olid vägagi tugevad.

->
29.04.2020

Värske ID ja veeb haridusliidrile Kathleen Naglee`le

„Empowering leaders in education“  kõlab USA taustaga rahvusvahelise haridusliidri Kathleen Naglee lipukiri. Creatumil on olnud au disainida identiteedid nii tema juhitud Eesti Rahvusvahelisele Koolile kui Helisingi Rahvusvahelisele Koolile, nüüd siis personaalne branding, ID ja veeb ka tihti maailma hariduslavadel esinevale Kathleenile endale.

->
10.03.2020

Creatum loob EV ajateenistuse kampaania

Meil on au tervitada Eesti Kaitseväe peastaabi kommunikatsioonimeeskonda kui „uut“ klienti. Uus on klient jutumärkides kuna esimene koostöö ulatub juba kümnendi taha. Antud juhul võitsime riigihanke EV ajateenistuse kampaania loovstrateegia ja –lahenduste väljatöötamiseks. Etteruttavalt võib öelda, et Creatumi lähenemisel ajateenistusele saab olema avalikkuse jaoks vägagi uudne teostusrakurss.

->
15.02.2020

Uus ID, CVI ja veeb Helsingi Rahvusvahelisele Koolile

Creatum lõi uue identiteedi Helsingi Rahvusvahelisele Koolile. See peegeldab põhjatähe kujundit retro-modernses kuues. Täname usalduse eest Helsingi Rahvusvahelisele Kooli nõukogu ja kooli juhti Kathleen Naglee`d.

->
27.12.2019

Meremuuseumi interaktiivne laiendus

Valmisid interaktiivsed stendid, mis avavad põnevaid seiku Eesti merenduse ajaloost. Need hakkavad asuma vastavatud Reidi tee ääres.
->
20.12.2019

PUHAS MÜRK!

Creatumi modulaarne loovlahendus võitis Tallinna Botaanikaaia hanke mürktaimede rändnäituse loomiseks. Asume maagiliste taimedega tutvuma.
->
20.12.2019

Creatumi TV-SHOWREEL

Ja siit see tuleb > meie esimene kokkuvõtte-mix tehtud TV-klippidest ehk showreel.

->
04.12.2019

Algas Scoutspataljoni uus kampaania

Eesti eliitväeüksus otsib taas oma ridadesse täiendust. Creatumi välimeedia erilahendusest saab peagi kuulda pool vabariiki.

->
28.11.2019

Paks Margareeta taasavas end

Ümbersünni läbi teinud UNESCO pärandisse kantud kompleksis ootab külastajat rännak koos keskaegse laevavraki, uhke laevamudelite väljapaneku ja põnevate käed-külge lahendustega. Creatumi rolliks antud projektis oli taas sisutekstide struktureerimine ja toimetamine.
->
25.11.2019

Meie kukk Porthos ruulis Aasta Digiteol!

Digitegu 2019 žüriilt meeldiv uudis: MediaHouse`I ja Creatumi koostöös valminud „Avatud talude päeva“ eel- ja sotsiaalmeediakampaania vapra kukk Porthose osavõtul võitis Digitegu 2019 Sotsiaalmeeida kategooria! Õnne Maaeluministeeriumile ja kõigile headele partneritele. VAATA KUKE KOKKUVÕTET OMA EESTI RINGREISIST >
->
07.11.2019

Reidi tee kampaania Verston Ehitusele

Reidi tee hakkab valmis saama ja et rahvas teaks, kes lisaks Tallinna linnale ehituse eest hoolt kandis, tegime Verston Ehituse tellimusel väikse pop-up-kampaania. See tutvustas avalikkusele nii ehitajaid kui löövaid fakte kasude kohta, mida see murranguline uus tee linnale andis.
->
25.10.2019

Trash-art ruulib!

Nõukaaegne probleem „kust saada?“ on asendunud murega „kuhu viia?“. Nimelt: meie väike vabariik toodab ühes päevas ligi 25 tonni elektroonikajäätmeid … Juhtimaks tähelepanu, et õige taaskäitlus ja –kasutus algab saidilt kuhuviia.ee, lõime EEs-Ringlus`ele ja EcoKaismalel kampaania, mille oluline osa oli waste-installatsioon Tallinna Telliskivi kvartalis. Viimane sündis koostöös kunstnik Elo Liiviga ja seda saab näha siin:
->
19.10.2019

Creatum aitas PROTO avastustehast pildile

Creatumi rolliks unikaalse PROTO avastustehase sünnil oli storytelling`u ja sõnumistrateegia-alane nõustamine ning turundustugi personali värbamisklippide ja lansseerimise otseturunduslahenduse näol.

Noblessneris avatud kogupere PROTO avastustehases saavad kokku virtuaalreaalsus ja sajanditagused tehnikaimed, kus läbi virtuaalreaalsuse saab minna ajas tagasi 19. sajandi leiutiste põnevasse maailma.

->
21.09.2019

KAI kunstikeskus Noblessneri kail

Creatumi käsi oli mängus vastavatud Kai kunstikeskuse veebi sünnil > https://kai.center/

KAI on Noblessneri sadamalinnaku mereäärne kultuurisüda, mis põimib põnevalt piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Endise salajase allveelaevatehase 100-aastases tööstushoones ootavad külastajaid kaasahaaravad ja mõtlemapanevad näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, neli toidukohta, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ja erinevad pinnad üritusteks nii Kai ruumides kui ka merega piirnevatel välialadel.

->
01.09.2019

Meremuusuemi uus CVI

Creatum võitis graafilise disaini riigihanke Meremuuseumile uue korporatiivse visuaalse identiteedi loomiseks. Uues CVI-s saavad sõbralikult kokku olemasolevad Lennusadama, peagi avatava Paksu Margareeta ja Meremuusuemi enda logod ning erinevad identiteedikandjad.

->
01.08.2019

Õpetajaamet senisest 24% popim!

Õpetajaameti populaarsus kasvas aastaga neljandiku võrra, seega võib ka Creatumi loodud CVI-d ja seda saatvat kampaaniat õnnestunuks lugeda. Tallinna ja Tartu ülikoolidesse esitatud sisseastumisavalduste arv näitab märgatavalt suurenenud huvi õpetajaks õppimise vastu – eelmise aastaga võrreldes on erinevatele haridusvaldkonna erialadele kandideerijaid Tartu ja Tallinna ülikoolides 24% rohkem.

->
26.07.2019

Film: Koit & Hämarik

TalTech saadab koostöös AS’iga Datel peagi orbiidile tudengisatelliidid Koit & Hämarik. Nende põhiline missioon on Maa seire ja sellega seonduva tehnoloogia demonstratsioon. Selleks on satelliidil kaamerad, pilditöötlus ja side maajaamaga. Creatum lõi ülevaateklipi „ideest stardini“.

->
25.07.2019

Avatud talude päevadel enam kui 195 000 külastust!

20. ja 21. juulil 2019 toimusid juba viiendad üle-eestilised Avatud talude päevad. Oma uksed avas 311 talu ning neid külastati rohkem kui 195 000 korral! Creatumil on olnud au olla ettevõtmise reklaamipartneriks algusest peale ja küsime koos kliendiga: kuhu on külastuste numbril veel tõusta?

->
23.07.2019

@kukkporthos`l 1507 jälgijat!

Lansseerisime koostöös Maaeluministeeriumi ja Ranna Rantšo ja Media House’ga esimese kukest maaelu influentseri, kes tegi Eestis ringreisi ning kommenteeris Instagramis jooksvalt oma seiklusi ja maaelu rohujuure tasandilt. Küllalt lühikese ajaga kogus ta 1507 fänni ja kires ning tantsis end paljude südametesse. Ringreisi lõpus sai avalikkusele selgeks, et tegu oli Avatud talude päevade eelkampaaniaga. Vaata kokkuvõtet kukk Porthose ringreisist SIIN.

->
10.07.2019

Antarktika 200

Creatumil oli rõõm anda visuaalne kuju Lennusadama uuele näitusele „Eestist Antarktikasse, 200 aastat hiljem“, mis saadab samanimelist ekspeditsiooni.

Ekspeditsioonilaev „Admiral Bellingshausen” väljub 11. juulil Kroonlinna sadamast, et siirduda Antarktikasse. Marsruut järgib üldjoontes legendaarse Eesti taustaga maadeavastaja Bellingshauseni ja Lazarevi laevade „Vostok” ja „Mirnõi” teekonda. Ekspeditsiooni kulminatsioon saabub 2020. aasta jaanuari lõpus, kui Antarktika poolsaare lähistel tähistatakse jäise mandri avastamise 200. aastapäeva (https://reisikirjad.gotravel.ee/ajakiri/ekspeditsioon-antarktika-200/)

->
10.06.2019

Uus klient – TVPlay Home!

TVPlay Home on ViaSat`i uus brand name ja Creatumil on heameel vedada seda vankrit edasi – suurema tuntuse ja paremate müügitulemuste poole.

->
27.04.2019

Avatud kalasadamate päev 2019

Taas pakkus lähivaate sadamate siseellu Creatumi tiimi kommunikeeritud Avatud kalasadamate päev. Käesoleval aastal külastas üritust rekordarv inimesi – ligi 28 000 kalasõpra! Kalasadamates üle Eesti sai maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest.

->
21.04.2019

Sisekaitseakadeemia 2019

Creatum võitis riigihanke Sisekaitseakadeemia uue sisseastumiskampaania loomiseks tööga „4 TUGEVAT“. Lisaks tugevatele teadmistele eeldab tihe koostöö õpingujärgses elus ka kadettide omavahelist tihedat läbikäimist.

->
20.04.2019

PROTO avastuskeskus

Noblessneri valukojas näeb sügisel valgust uus PROTO avastuskeskus. Virtuaalreaalreaalsus kohtub siin teaduse ja uskumatute leiutistega, mis ärkavad ellu kui Jules Verne`i fantaasiast. Creatum aitas sõnastada core copy ja luua alusnarratiivi.

->
02.04.2019

Meremuuseumi CVI

Peagi avab uksed Paks Margareeta, kus ka Creatumi käsi mängus. Seega on Eesti Meremuuseumil lisaks juba legendiks saanud Lennusadamale veel üks näituseasutus ja kokku tingib see vajaduse SA Eesti Meremuuseum katuslogo ja CVI loomise järgi. Oli au võita vastav konkurss.

->
16.03.2019

Creatumile Kuldmunalt hõbe ja pronks

Hõbeda võitis OY-le Bang & Bonsomer loodud otsepostitus „Sinine armastus“ ehk sinisest šokolaadist labürint, mis võimendas ettevõtte toiduainetekeemiaalast võimekust. SIIN NÄED! Pronksi tõi Kaitseväe erioperatsioonide keskusele ESTSOF loodud imagokampaania „4X TEINE ELU“, mida saad näha SIIN.

->
04.11.2018

Disainime Eesti Rahvusvahelist maja

EAS avab 19. novembril Eesti Rahvusvahelist maja ehk esimese kontakti welcome-hall`i meie riiki saabuvatele välismaalastele. See on kaasaegne hubane nõustamiskeskus, kus kogu elu sisseseadmiseks vajaliku info ja toe saab one-stop-shop põhimõttel.

Creatumil on heameel, et just meid kutsuti mõtlema Eesti Rahvusvahelist maja sisekujunduse kontseptsiooni. Meie omakorda kaasasime Hannes Praksi & tiimi ning koostöös sündis värske lahendus, mis väärtustab Eesti loodust, meie mõtlemist ja digiühiskonda. Kasutame Eesti disainerite loomingut, erilahendusi ja Tõnu Tunneli EKA kursusetöödest sündinud imelisi fotosid.

->
02.11.2018

Pakend räägib Sinuga!

Creatumil on rõõm teatada, et võitsime Maaeluministeeriumi hanke Toidu märgistuse kampaania korraldamiseks 2018 ja 2019 aastal. Creatumi loovlahenduses hakkab pakend innovaatilise tehnika toel ka reaalselt inimesi ostukeskkonnas kõnetama.
Eesmärk on juhtida tarbijate tähelepanu, et nn väike kiri toidupakenditel on igati lugemist väärt. 2016. aastal läbi viidud tarbijauuring näitas, et vaid 33% tarbijatest loeb pakendi infot ja see on liiga madal protsent.

->
25.10.2018

PetCity kiirabi

PetCity bränd areneb plaanipäraselt. Lisaks aina laienevale geograafiale pakub Rannamõisa teel asuv PetCity nüüd ka ööpäevaringset kiirabi teenust. On ju lemmik pereliige nagu iga teinegi.
->
20.10.2018

Imagokampaania kaitseväe eriüksusele ESTSOF

Creatumil on heameel uuendada koostööd Eesti Kaitseväe kõige salajasema üksusega ESTSOF. Salastatus ja ränkrasked värbamiskatsed selle parimatest parimaid siduva üksuse üks pool. Kuid on ka teine, avalikkusele suunatud osa. Just siin on Creatumil au olla uue üksuse kuvandit laiendava imagokampaania looja rollis. Asi jõuab avalikkuse ette õigel hetkel, millal täpselt, on mõistagi saladus.
->
19.10.2018

Elronil 23% paremad tulemused

Elroni rongidega on sel aastal tehtud 9 kuuga 5,7 miljonit rongisõitu ehk üle 300 000 sõidu enam kui möödunud aasta samal perioodil. Enim on sõitjate arv kasvanud Narva ja Tartu suunal. Elroni piletitulu ulatus üheksa kuuga 12 miljoni euroni, mis on 23% enam kui möödunud aastal. Creatum soovib kliendile õnne ja nuputab koos temaga, kuidas turunduskommunikatsioon tulemusi veelgi parandada saaks.
->
18.10.2018

Eesti Toit 100

Creatumil oli heameel taas läbi viia Eesti Toidu kampaania, mis seekord keskendus Eesti Toit 100 atmosfääris just meie pidulaua traditsioonidele. Maaeluministeerium korraldas kampaania raames koostöös ERM`iga ka põnevate toidulugude kogumise võistluse, millest parimad saavad suurele näitusele.
->
12.09.2018

Avasta Eestimaad rongiga!

Tegime kokkuvõtte Elronile loodud suvisest kampaaniast, mis kutsus inimesi üles Eestimaad just rongiga avastama. Tulemused olid head ja rongides jagatud seikluskaardid said head tagasisidet. Lisaks kaartidele hõlmas kampaania ka sotsiaalmeedia postitusi ja heliklippe rongides, samuti uudset Navicup rakendust äpis ja veebis.
->
25.08.2018

Diivanisoojendaja & Naabrivalvur

Taas rõõm! Meie loovideed seeriast „Diivanisoojendaja & Naabrivalvur“ osutusid võidukaks Töötukassa suurel ja paljusid agentuure hõlmanud kampaaniahankel. Loodav kampaania aktiveerib nii vanemaealisi kui noori pöörduma Töötukassa poole, et uurida paljusid ümber- ja täiendõppe võimalusi. Lahendus on olemas igaühe jaoks.

->
15.08.2018

Paks Margareeta sünnib uuesti

Legendaarne Paks Margareeta läbib Meremuuseumi olulise ekspositsioonisaalina uuestisündi nii seest kui väljast. Analoogselt Lennusadamaga on Creatumil põnev väljakutse toimetada koostöös kuraatoritega sisutekstide kallal.

->
06.08.2018

Uus klient: SEB pank

Creatum on loonud SEB Pangale väiksemaid lahendusi varemgi. Hetkel valmis SEB Kasvuprogrammi kampaania „Täpist Tegijaks!“, mis suunab ettevõtete mõtted võimalusele kasvada teadmiste toel. Kui on teada, et väikest täppi suurt ei märgata, miks mitte siis kasvada nt 10 X ja pälvida ka klientide suurem tähelepanu? Creatumi lahendus võimendab ettevõtete ees seisva dilemma olemust läbi väikse visuaal-optilise triki.

->
30.07.2018

Avatud Talud 2018

Creatumil on rõõm, et koostöös Maaeluministeeriumiga on Avatud Talude Päev püstitanud taas külastajaterekordi. Talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid väisati rohkem kui 160 000 korral. Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega!

->
10.07.2018

Kõrgema Sõjakooli kampaania äratas trolliarmee

Praeguseks juba 176 402 vaatamist kogunud Creatumi Kõrgemale Sõjakoolile loodud TV-klipp suutis äratada talveunest karudki. Ida ja Lääne arvajaid polariseeriv klipp tekitas väikese tormi veeklaasis ka Eesti meedias. Vaata klippi siit > https://www.youtube.com/watch?v=8eDWAYLEAQM

Kõrgema Sõjakooli uus värbamiskeel on senisest intensiivsem, nooruslikum ja jõulisem, keskendudes küberohtudele ja kaasaegse võttetehnika võimalustele.

->
18.04.2018

Satelliidil põhinev eelhoiatussüsteem Datelilt

Creatumil oli au luua tutvustav video ASi Datel ja Euroopa Kosmoseagentuuri koostöös sündinud satelliidipõhisele eelhoiatussüsteemile SILLE. Selle nutika lahenduse abil saavad sildade, kaevanduste, tuumarajatiste, kinnisvara vm suure infra omanikud krediitkaarti kasutades teada oma objektide vajumised jm nihked – millimeetri täpsusega! Selle eest hoolitseb meie kohal tiirlev ESA satelliit Sentinel 1. Pilootprojketis on ASi Datel partneriteks küll Eesti  Maanteeamet ja Marylandi omavalitsus USA-s.

->
05.04.2018

Taaskohtumine Lennusadamaga

Creatumil on rõõm olla järgmise 3 aasta jooksul Lennusadama partner disaini ja turunduskommunikatsiooni lõigus. Tervitame vana head klienti – nimelt oli Creatumi panus suur juba Lennusadama loomisel, samuti mitme hilisema näituse sõnastamisel ja disainimisel.

->
20.03.2018

Creatum Kuldmunal taas edukas

Võitsime seekord paar hõbedast muna – Telia Eesti AS`ile loodud interaktiivse 5G tehnoloogiat tutvustava kampaania eest, samuti Euroopa Liidu Digital Summit`il aset leindud 5G eventi kaasloojana koostöös Elamusstuudioga.
Shorlisti sai meie Kultuurikatlale loodud trükis. Jee!

->
09.03.2018

Tuntud või tundmatu Eesti?

Tuntuselt Uue Euroopa esikolmikusse liikumine sobib ideaalselt järgmiseks suureks eesmärgiks, mille puudumise üle on juba kümnendi jagu kurdetud, kirjutab Creatum OÜ partner ja loovjuht Igor Baturin.On kolm põhjust, miks peaksime aastal 2018 vaatama Eesti kui riigi tuntusele uue, avarama ja teadlikuma pilguga. Need põhjused on pea võrdselt nii e-majanduse buum, tavamajandus kui ka turvalisus. Meie riigi tuntuse kiire ja kavakindel suurendamine suure ostujõuga demokraatlike riikide turgudel on nii alanud e-kaubanduse ajastut kui ka geopoliitilist seisu silmas pidades tugev strateegiline samm, mis loob olulisel määral uut avalikku hüve.Mida me üldse teame Eesti tuntusest laiemas areaalis kui lähiriigid? Väga vähe või üldse mitte. Vastavaid uuringuid on EASis hinnatud siiani liiga kalliks. Värskeim EASi tellitud lähiregioonile keskenduv Kantar EMORi uuring pärineb eelmisest suvest ja kinnitab riigi tuntuse kohta üle tuntud faktid: meid teavad lähinaabrid, küllalt hästi ka ajalooliste seostega Saksamaa ja Suurbritannia.
->
05.03.2018

Uus klient – Lasnamäe Centrum

Capfield OÜ poolt hallatav Lasnamäe Centrum otsib oma turunduskommunikatsiuoonis uut hingamist ja loodame alanud koostöö käigus seda pakkuda. Peagi valmib koostöö esmane pääsuke kevadise müügikampaania näol.

->
05.03.2018

Telia terviserada

Disainisime Teliale uude peakontorisse FitTracki. Ei mingit liftisloksumist enam! Osutub, et usinalt trepist lipates saab lõpuks ka maratonidistants mängeldes tehtud. See sobib Telia peamaja värske mõtlemisega, kus pole enam isegi kindlaid istumiskohti. Copy’dest jookseb läbi Telia släng, täpsemalt parafraasid tehnodialoogile. Meeldiv on koostööd teha kliendiga, kes hindab mängulist lähenemist nii tõsisele teemale nagu fatburning.

 

->
27.02.2018

Austrias asuvas Sonnenfarmis kasvatavad Hannes Engl ja tema kaasa Anu Nurk riisi, pähkleid ja kartuleid.

Levinud praktikate kohaselt kuulub riisikasvatamine pigem troopilistesse kliimavöötmesse, ent Hannes Engl tõestas, et nõudlik vili kasvab ka Austrias. Hannes päris isaisalt töötava farmi, moderniseeris selle sisseseaded ja tehnika, tellis Creatumist farmile mõnusa positiivse ja päikeselise nime, kaasaegse logo ja pakendid. Hannese visioon oli väljendada käsitsitootmist, ökoloogilisust, kohalikku päriltolu. Riisi- ja pähklipakendite stants on välja töötatud koostöös Austria väiketootjaga. Tulemuseks sai mugavalt kasutatav pakend, mida saab ülevalt küljelt avada, nii et riisi saab kallata kasvõi otse keevasse vette ilma, et peaks mingisuguseid muid “vahevahendeid” kasutama.

 

->
07.02.2018

Tervitame kliendina Santa Mariat!

Santa Maria bränd on Eesti maitseaineturu kindel liider ja katsume koostöös seda positsiooni hoida ja arendada. Esimeseks ühistöös sündivaks kampaaniaks tervislike rektseptide kampaania, kus 100 uutset retsepti sünnib guru Erik Orgu meeskonnalt.
->
06.02.2018

Uus koduleht Oma Ehitajale

Kas teadsite, et Oma Ehitaja on ehitanud TTÜ suurepärase raamatukogu? Või G4S eristuva peakontori Paldiski maanteel?

Creatumil avanes suurepärane võimalus teha kuue kodulehe loomise eesmärkidel koostööd Eesti ühe edukaima ehitusfirma Oma Ehitajaga. Creatumi roll – uue kodulehe toimimise loogika, disain, tekstid ja koostöös Upgrade OÜ-ga ka koodikirjutamine. Kummardus Marko Koksile ja Team-Americale videote eest, mis kodulehe avalehel nähtavad on. Erilist tähelepanu sai kodulehe mobiilse kasutamise funktsionaalsused, valminud ja arendusfaasis olevate objektide otsimootori kasutamismugavus. 

->
06.02.2018

Sisekaitseakadeemia uus veeb

Koostöös Trinidad Wisemaniga on valmis saanud Sisekaitseakadeemiale uus veeb. Projekt oli üks mahukamaid veebiprojekte Creatumi portfellis. Sisekaitseakadeemia veebi sisu on liialdamata paarsada A4-mahus tekstimahtu, lisaks koondab akadeemia enda alla mitut allorganisatsiooni (raamatukogu, kirjastus, spordikeskus, keelekeskus jm.) Tänu Trinidad Wisemani toetusele ja veebiloome strateegilisele toele valmis kaasaegse disainiga ning oluliselt parema funktsionaalsusega veebikodu meie riigi ainsale sisekaitsele spetsialiseerunud õppeasutusele.

https://www.sisekaitse.ee/

->
30.01.2018

Creatum võitis Nutiakadeemia kampaania

Loome Nutiakadeemia kampaania koostöös SA-ga VaataMaailma, Telia, Swedbanki jt partneritega ja selle eesmärk on tuua kaasaegne tehnoloogia lähemale veelgi laiemale inimeste ringile. Soovime oluliselt kasvatada nutiteadlike inimeste arvu Eestis – lähima 2 aasta jooksul suureneb soovitavalt Mobiil-ID ja Smart-ID kasutajate arv Eestis 400 000-ni.
->
29.01.2018

Tõmbame kõik koos!

Algas Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppeprogrammi Edu ja Tegu teavituskampaania, mille eesmärk on kutsuda üles noori ja lapsi osalema ettevõtlikkuskonkursil. Creatum tegi kampaaniale teavitusmaterjalid, sh teleklipi, postrid, printreklaamid, bännerid, kodulehe jm. Eriti inspireeriv oli kohtuda edukate noorte ja lastega fotosessioonil ja teleklipi võtetel, niisiis veel kord suured tänud kõigile kampaanias osalenutele.

Ettevõtlusõppeprogrammi missioon on suur – tegemist on Haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti kõrgkoolide ja teiste väärikate partnerite ühisprojektiga, mille raames luuakse õppematerjale ja sisu kõikides vanuseastmetes noorte ning laste ettevõtliku mõtteviisi arendamiseks. Mõned näiteks: miks ei võiks näiteks matemaatika tunnis lahendatavad ülesanded sisaldada nii matemaatilisi kui ka ettevõtlusalaseid arvutusi? Või, miks ei võiks kokandustunnis valmis saanud vastlakukleid tasu eest koolilaadal müüa?

Vaata ka konkursi kodulehte SIIT

->
28.12.2017

Võitsime Riigikogu 100 hanke

Au tervitada head klienti Riigikogu, kellega algas koostöö ca 4 aastat tagasi Riigikogu uue kodulehe sisuloome töölõigus. Nüüd jätkub koostöö EV100 aasta raames korraldatava Facebooki kampaania lõigus, sihtrühmaks noored.
->
20.12.2017

Uus klient – Karni lihatooted

Heameel, et võitsime tuntud Karni kaubamärgi usalduse ja saame laiendada nn igapäevatoodete osakaalu oma kliendiportfellis. Eesseisev koostöö hõlmab tuntud ja armastatud kaubamärgi täies mahus rebrandingut ja latt on kõrgel.

->
01.12.2017

Kantar EMOR: Creatum mainelt Eesti TOP 3-s

Värske EMORi uuringu kohaselt on Creatumi mainelt Eesti esikolmiku agentuur. Täname tunnustuse eest kliente ja turunduskommunikatsiooniturgu laiemalt. See slaid näitab ka, et ca 10 aastat tagasi alustanud uue põlvkonna reklaamiagentuurid on teinud oma tööd hingega, toonud turule uut vaimsust ja vitaalsust ning viinud nii kliente kui Eesti majandust jõudsalt soovitud eesmärkide suunas. Jätkame samas vaimus.

->
20.11.2017

Edu & Tegu kampaania II faas

Võitsime konkurentsitiheda riigihanke ja jätkame koostööd Haridus- ja Tedusministeeriumiga suure ettevõtlusõppe programmi Edu & Tegu turunduskommunikatsioonitegevuste tõhusaks elluviimiseks. Erinevalt meie teostatud esimesest faasist, on 2017. ja 2018. aasta tegevuste fookuses suur lastele ja noortele suunatud ettevõtluskonkurss, kus saab proovile panna enda ja meeskonna mõtted ja mis peamine, võimekuse neid ka ellu viia.
->
03.11.2017

Creatum säras Aasta Digiteol!

Kus on, sinna tuleb juurde aka veel vahvaid võidu uudiseid – tõime konkursilt Digitegu 2017 koostöös Mindshare’iga mobiilikategooria võidu! Pärjatuks sai Erik Orgu toitumiskava äpi lansseerimiskampaania. Finaalis olime aga lausa kahe tööga – lisaks äpi lansseerimisele sai finaali nominatsiooni ka Telia Ostuöö kampaania koostöös Vizeumiga. Kniks-kraaps meie vahvatele klientidele ja partneritele, kellega koos häid tulemusi koju saame tuua!
->
15.10.2017

Creatum Facebookis

See on lugu kingsepa kingadest 🙂 . Olime vist viimane Eesti agentuur, kellel polnud veel oma Facebooki profiili. Nüüd siis jagame oma tegemisi ka operatiivsemas vormis > https://www.facebook.com/creatumagency/

->
12.10.2017

Telia Ostuöö tulemused uuel tasemel

Hea meel on tõdeda, et meie klient Telia on saavutanud iga-aastase Ostuöö kampaaniaga uuel tasemel müügitulemused. Loodame, et ka meie taktikalised muutusesoovitused olid abiks. Igal kampaaniatööbil oma karakter! 

->
10.10.2017

Telia ja Creatum tõid 5G pilti

5G andmeside pole lihtsalt uue generatsiooni andmesidetehnoloogia, vaid revolutsioon! Meil Creatumis oli rõõm aidata Telial lansseerida mahuka 5G tulevikuvõimalusi tutvustav kampaania.

Mida 5G tähendab ja milles seisneb revolutsioon? Piltlikult öeldes viib 5G meid täiesti uude maailma. See on maailm, kus masinad suhtlevad masinatega, kus autod sõidavad ise, kus linna valgustus käivitub või lülitub välja vastavalt sellele, kui pime väljas on. Jne, jne, jne. 5G viib ärilise mõtlemise uuele tasandile ja annab selle võrra inimestele rohkem vabadust – ikka selleks, et meil kõigil oleks aega nautida seda, mis elus tegelikult oluline on.

TELIA Company koostöös Ericssoni ja Inteliga on välja töötamas 5G standardit selleks, et uus andmeside tehnoloogia saaks laiadele massidele kättesaadavaks juba alates 2020. aastast.
Lansseerimiskampaania avalöök anti septembris Euroopa Liidu tippkohtumise raames Digital Summitil, kus rahvusvahelised digivaldkonna tippametnikud said oma käega proovida miniekskavaatori viiteajata kaugjuhtimist. Samuti said esmakordselt 5G eeliseid proovida Tallinki reisijad.

Kampaania raames saab näha uuenduslikke digipostreid, mobiilibänneri erilahendusi, seninägematuid touch-screen võimalusi kaubanduskeskustesse ja kodulehe 5G HUB-i. Vaata lähemalt siit www.telia.ee/5g

 

->
07.10.2017

Pet City laieneb kogu Baltikumis

Unikaalse kõik-ühes kontseptsiooniga Pet City lemmikloomakaupluste kett aina laieneb ja Creatumil on heameel abiks olla. Lemmikud liputavad saba nüüd ka Leedus Domus Pro keskuses, Riia Domina keskuses ja Eestis uuenenud Tartu Lõunakeskuses, Veeriku Selveris, Põlva Konsumis ja peagi ka Lasnamäe Tähesaju Citys. Creatumi rolliks jätkuvalt graafiline- ja sisedisain.

->
01.10.2017

Hansabussi uus graafiline keel

Uuendasime oma pikaajalise kliendi Hansabussi reklaamikeelt. Esikohale kerkisid Eesti bussituru tellimusvedude liidri löövad faktid ehk numbrid > http://www.hansabuss.ee/numbrid/

 

->
30.09.2017

Creatum aitas Telial luua EU Digital Summit`i ekspositsiooni

Meil on hea meel, et ka meie väike käsi oli mängus Eesti Euroopa Liidu eesistumise tippsündmuse disainimisel. Aitasime oma kliendil Telial luua ja disainida lähituleviku tehnoloogiale pühandatud näitusekontseptsiooni.

Eile, 29. septembril 2017 kohtusidki Tallinnas kokku ELi riigipead ja valitsusjuhid  digitaalvaldkonna tippkohtumisel. Selle korraldas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine koostöös Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoniga.

Mõned pildid ka:

Väikse meenutusena Digital Summiti Telia lahendus – tegemist oli juht-tooliga, milles istuja pani pähe VR seti ja haarates juhttooli küljes olevatest kangidest sai ta reaalselt juhtida koppa, mis asus Digital Summiti telgist väljaspool, ca 50 meetri kaugusel (sellel fotol on näha kumera lilla katuse all olev väike ekskavaator – seesama masin hakkaski liikuma kui inimene juhttoolis kange liigutas, pure magic!). Andmeside oli toestatud 5G-ga, tarkvara lahendused Telia & Ericssoni koostöös, tooli set-up, screenid, telik, kujundused, sõnumid Creatum & Elamusstuudio koostöö. Oli uskumatu sündmus! Tänud Teliale meie maailma avardamast.

->
29.09.2017

EUCYS 2017 võitis Danish Mahmood Kanadast

Euroopa noorte teadlaste konkursi parimatele andisd peapreemiad üle president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi juht Robert-Jan Smits.

Konkursist võttis osa 146 õpilast 38st riigist 89 uurimistöö ja -projektiga. Parimaks tunnistas žürii 14 aastase Kanada noormehe Danish Mahmood töö W.I.N.I.T.S. Traadita omavahel ühendatud mitte-invasiivne triaaži süsteem (Wireless Interconnected Non-Invasive Triage System).

Creatumil oli au võita EUCYS 2017 agentuurikonkurss graafilise identiteedi ning disainide loomiseks. Konkurssi korraldasid Eesti TeadusagentuurEuroopa Komisjon ning haridus- ja teadusministeerium. Vaata meie võidukat graafilist disaini siit.

->
15.09.2017

Peresõbraliku tööandja märgis

Sotsiaalministeeriumi poolt juhitava Peresõbraliku tööandja märgise pilootprojekt on edukalt lõppenud ja algab taotluste II voor. Creatumil on heameel, et oleme saanud disiani ja turunduskommunikatsiooniga laiemalt kaasa aidata ühiskondliku sidusust suurendavale problemaatika teadvustamisele.

Uuringute kohaselt on peresõbralikud tööandjad üldjuhul konkurentsivõimelisemad. Eriti nähtav on töö- ja pereelu ühitamise positiivne efekt tööandjatele, kes vajavad spetsiifiliste oskustega tööjõudu. Positiivse efektina on välja toodud haiguspäevade arvu vähenemine, töötajate madalam stressitase, tööandja maine paranemine. Kokkuvõtteks see edendab tööandja konkurentsivõimet. Kuna väheneb tööjõu liikumine, siis säästab tööandja töötajate värbamisel ja väljaõpetamise.

->
20.08.2017

September on Eesti toidu kuu

Creatumis valmis juba kolmas Eesti toidu kuu kampaania. Kutsume kõiki osalema > http://eestitoit.ee/  ja lapsed kaasa, sest sel aastal on laste- ja noorte teema-aasta.

Eesti toidu kuud tähistati esimest korda 2015. aasta septembris. Eelmisel aastal külastas Eesti toidu kuul korraldatud üritusi ligi 75 000 inimest, aasta varem 65 000 inimest. Kodumaise tooraine võtavad oma menüüdes tähelepanu alla ka mitukümmend Eesti toidutee võrgustikku kuuluvat Eesti maapiirkondade restorani. Toidukuu on osa müügiedenduskavast „Eesti toit 2015–2020ˮ, mille alla kuulub Eesti toidu kuu, Eesti toidutee, aasta toidupiirkonna valimine ja avatud toidutööstuste nädal.

->
26.07.2017

Avatud Talud 2017 > juba väikse laulupeo mõõdus

Creatumil on taas heameel teatada, et kampaania õnnestus väga hästi ja tõi inimesed taas maale. Esialgsete andmete järgi tehti pühapäeval, 23. juulil toimunud teisel üle-eestilisel avatud talude päeval rekordilisse 275 avatud talusse juba üle 120 000 külastuse. Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust.

Enim külastajaid oli tänavu Andre Farmis (5600). Ida-Virumaal asuv Konju Kitsefarm võõrustas 4000 inimest, Tartumaal Ihaste tallid ja Angorabbit 3000 inimest. Esko talu külastas 2400, Loigu talu 2076 ja Rebala talle 2000, Mahefarm OÜ-d 1800, Siidrifarmi 1500, Polli Loomaaeda 1450, OÜ Voore Farmi 1317, Saksa Talupoodi 1300 ja Saidafarm OÜ-d 1270 inimest.

->
25.07.2017

Valmis identiteet ja veebidisain Eesti Kopsuõdede Ühingule

Eesti Kopsuõdede Ühing on erialaorganisatsioon, millest palju laiemalt ei teata, kuid mille rolli Eesti rahva tervise hoidmisel on raske üle hinnata. Meil on heameel, et saime koostöös maailma ühe suurima ravimitootjaga õla alla panna.

->
10.07.2017

Uus nimi ja ID üritusturundusfirmale

Asjal suur saladuskate ja enne sügist midagi rääkida ei saa. Alles siis tuleb asi avalikuks ja … Aga nimi, ID, brand story ja disainid on Creatumi poolt valmis! J

->
05.07.2017

Valmis „Võida nulliga“ kampaania Teliale

Suurem kampaania on eetris paljudes eri meediumites ning teavitab rahvast eelistest, mis avanevad Telia kliendile paljudes kaubagruppides. Kõik ostma!

->
30.06.2017

Võitsime Siseministeeriumi e-valijakaardi hanke

Creatum võitis Siseministeeriumi usalduse loomaks otseturunduslahenduse disaini ja teostust teavituskampaaniale, mille ülesandeks on e-valijakaardi tellinud kodanike arvu suurendamine. Aktsioon aitab vähendada väljastatavate paberkaartide arvu ja seega säästa ka loodust.

->
28.06.2017

Valmisid klassikafestivalide disainid Teliale

Telia on Eesti Kontserdi üks põhitoetajaid ja toob kultuuri inimesteni.Saaremaa Ooperipäevade ja Haapsalu Tšaikovski festivali tarvis loodud disainid viisid selle teadmise omakorda festivalipublikuni.   

->
05.06.2017

Kampaania Kaitseväe salajasele eriüksusele ESTSOF

Creatumil on heameel, et varsti juba 10 aastat oleme aidanud kujundada Eesti Kaitseväe kui tööandja mainet ja luua kaitseväüe eesmärke toetavaid taktikalisi reklaamikampaaniaid. Vastvalminud kampaania kannab pealkirja „VÕIMATU POLE MISKI“ ja kutsub terasest mehi maailma ühtedele kõige rängematele katsetele. Preemiaks koht eriüksuses ESTSOF / EOG ja võimalus treenida koos maailma absolutsesse eliiti kuuluvate USA salajaste eriüksustega.

->
20.05.2017

Uus klient – Telia

Meil heameel ja au teatada, et võitsime ühena kolmest Balti riikide reklaamiagentuuridest Telia uute partnerite otsingule suunatud 4-voorulise konkursi. Creatum saab olema uute partnerite seas väiksem suuruselt, ent mitte vaimult. J Kaks teist agentuuri on Age Eestist ja Baltikumi üks viimaste aastate auhinnatuim agentuur MILK Leedust.

->
10.05.2017

Uus trükise disain Kultuurikatlale

Creatum võitis Kultuurikatla agentuurikonkursi kontseptsiooniga, mis näeb katelt laiemas semantilises tähenduses. Uus esindustrükis on suunatud professionaalsetele ürituste ja sündmuste korraldajatele ja annab täisülevaate sellest, mida Põhja-Euroopa üks unikaalsemaid kultuuri- ja bürookeskusi pakub.

->
24.03.2017

Avatud Kalasadamad 2017

Creatum võitis Maaeluministeeriumi ja Kalanduse Teabekeskuse riigihanke loomaks reklaamikampaania 29. aprillil 2017 toimuvale esimesele üle-eestilisele avatud kalasadamate päevale.

11 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada oma individuaalse programmiga kalandust ja kalasadamate igapäevaelu. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad, vabatahtlik merepääste, Politsei- ja Piirivalveamet; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad. Kaluritelt on võimalus osta värsket kala ja maitsta kohalikke kalatoite. Taustaks lustlik muusika ja kõik muu mis ühe rahvaliku sadamapeo juurde kuulub.

->
01.03.2017

Hankevõit > Avatud Talude Päev 2017

Creatumil on heameel olla ka 2017. aastal agentuur, mis teeb üle-eestilise Avatud Talude Päeva kampaania. Kaks varasemat aastat on olnud suuremat sorti edulugu üle 50 000 ja üle 80 000 osavõtjaga.
->
28.02.2017

Uus klient – Diivaniparadiis

Creatum tervitab Diivaniparadiisi oma klientide väärikas rivis. Esimese tööna on plaanis kevadsuvine müügikampaania.
->
27.02.2017

Creatum panustas Lennusadama uude näitusse

Näituse avaneb Lennusdamas 23.03. ja kannab nime „Mayday. Mayday. Mayday.“ Nagu aimata võib, räägib see merepääste temaatikast. Creatumi rolliks tekstide disain. Tore oli teha asja muuseumile, mille loomises Creatum mürinal kaasa lõi.
->
25.02.2017

Uus klient > Nopri talu

Meil on heameel teatada, et agentuurikonkursi legendaarse sotsiaalse ettevõttena tuntud Nopri Talu turunduskommunikatsioonitegevusteks võitis Creatum.
->
23.02.2017

Uus ekspordiklient Austriast

Heameel on teatada, et Creatum on võitnud taas usalduse ka piiri taga. Seekord on klient Austriast ja plaanis teha rebranding talutootmisele, mis mh hakkab kasvatama riisi.
->
15.02.2017

Creatum > gasell 2017

Äripäev omistas Creatumile Gaselli tiitli, mis „on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.“ Aasta Gasellid valiti juba 17. korda. Meil on tunnustuse üle heameel, kuna ettevõtja tee on mäkke.
->
15.02.2017

Valmis uus Scoutspataljoni kampaania

Creatum on Scoutspataljonile töid teinud juba ca 6 aastat ja rõõmustanud heade tulemuste üle koos kliendiga. Seekordse kampaania põhifookus on Eesti uus jalaväe lahingumasin CV9035 ja selle laskemoon.
->
05.02.2017

Tuulelohe Lend 2017

Creatumis valmis uus disain Tööandkate Keskliidu igaaastasele konverentsile Tuulelohe Lend 2017. Selle aasta teema on „Töö lõpp?“ ja käsitleb tööjõuturu ja tööharjumusega seotud teemasid.
->
15.12.2016

ELRON > võit riigihankel

Creatumi pakkumuse tunnistanud edukaks riighankel, millega Elron leidis endale turunduskommunikatsioonipartneri järgnevaks 3 aastaks.
->
05.12.2016

Tööandjad 100 > juubeliidentiteet

Creatum soovib õnne Tööandjate Keskliidule kauni numbri puhul ja annab üle identiteedi, mis astub sama jalga viimase paari aasta muutustega Tööandjate visuaalses ilmes.
->
02.11.2016

DPD tõi turule uued Pickup pakiautomaadid

DPD Eesti täiendas Pickup võrgustikku pakiautomaatide näol. Pickup pakipoodide võrgustikus on üle Eesti tänaseks juba 96 pakipoodi ning DPD laiendas seda veel uudsete pakiautomaatidega, mis katavad peagi kogu Eesti sõlmpunktid. Creatumil oli heameel kaasa aidata esimesele sammule tihedas konkurentsis, mis pakiautomaatide turul valitseb.
->
19.10.2016

Creatumi reklaam prindi TOP`is

Cannes Lions rahvusvahelise loovusfestivali esindajad Eestis korraldavad igakuiselt print- ja sotsiaalmeedia reklaamide hindamist.
Septembris märgiti ära ka Hansabussi SEO reklaam. Jagasime Pakendikeskusega auväärset teist kohta. Vaata lähemalt http://northernlights.ee/reklaamikonkurss/september-2016

->
15.10.2016

Tervitame AS LEVIRAT!

Creatum võitis agentuurikonkursi AS Levira teenidamiseks.AS Levira on meedia-, pilve- ja ringhäälingu võrguteenuseid osutav ettevõte peakontoriga Tallinna Teletornis. Levira haldab üht Balti riikide suurematest servermajutuskeskustest, mis vastab kõrgeimatele turva- ja töökindlusnõuetele. Eestis toob Levira televaatajateni ja raadiokuulajateni enamiku Eests levivaid tele- ja raadiokanaleid. Rahvusvahelistele telekanalitele ja meediaettevõtetele osutab Levira teleprogrammide väljastusteenuseid Tallinnas asuvast ühest PõhjaEuroopa suurimast programmiväljastuskeskusest. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud meedia- ja IT ettevõtted ning telejaamad.
->
05.10.2016

Creatum võitis Sotsiaalministeeriumi hanke

Sotsiaalministeerium viis läbi riigihanke turunduskommunikatsiooniparteri leidmiseks, kellega koos muuta Eesti töövõtjale sõbralikumaks riigiks. Creatum võitis hanke oma märgiidee ja läbikomponeeritud kommunikatsioonikavaga. Kaasa aitas PR-Partner OÜ.
->
23.09.2016

DPD – uus klient

Creatumi loovad ideed osutusid parimateks tihedas rebimises DPD Pickup teenuste kampaania ja uute pakiautomaatide võrgu lansseerimiseks. Tervitame maailma üht suurimat kullerfirmat oma klientide seas.DPD grupp on suuruselt teine rahvusvaheline pakiveo võrgustik Euroopas. Üle 30000 töötajaga ja 22000-st pakipoest kooneva Pickup võrgustikuga toimetab DPD grupp iga päev kohale kuni 3,6 miljonit pakki 230-s riigis läbi oma nelja brändi: DPD, Chronopost SEUR ja Interlink Express. DPD grupp on prantsuse riiklikule postifirmale La Poste grupile kuuluva GeoPosti pakiveo võrgustik, mille müügikäive 2015 aastal oli 5,7 miljardit eurot. Eestis esindab DPD kaubamärki DPD Eesti AS. Ettevõte on turul olnud alates 1996. aastast ning kuulub 2004. aasta septembrist GeoPosti koosseisu. Käesoleval aastal tähistab DPD Eesti oma 20. juubelit.
->
20.09.2016

Eesti Toit > 75 000 külastust

September oli Eesti toidu kuu > Creatumi loodud Eesti Toidu kampaania tulemuseks 75 000 inimest, kes külastasid erinevaid isuäratavaid sündmusi.
->
15.09.2016

Sündis uus kaubamärk NORTIMO

Värske rebrandingu tulemusel saab TIMO Houses`ist Põhjamaade turgudele suunatud puitmoodulmajade kaubamärk NORTIMO.
->
01.09.2016

Creatum võitis Haridus- ja Teadusministeeriumi hanke

Kuidas muuta eesti meel ettevõtlikumaks? Õige vastus on, et alustada tuleb juba maast madalast ja lõpetada mitte kunagi. Seda sihti kannab Eesti kõrgkoolide, ettevõtlusorganisatsioonide ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös elluviidab suur etevõtlusprogramm Edu & Tegu. Creatum võitis oma visiooniga hanke programmi lansseerimiseks laiemas avalikkuses.
->
02.08.2016

Avatud Talude Päev lõi taas rekordi

Creatumil on olnud heameel luua ja läbi viia Avatud Talude Päeva massimeediakampaaniat. Selle aasta tulemuseks 234 osalenud talu / ettevõtet ja üle 83 000 külastuse, mis ületab juba eelmiusel aastal kõrgeks kerkinud näitaja koguni 30 000 inimese võrra. Võib kindlalt väita, et Avatud Talude Päevast on saanud Eesti üks armastatumaid suveüritusi kogu perele.Ka muud kampaania näitajad olid taas muljetavaldavad: ligikaudu 430 meediakajastust üle Eesti, pea 22 300 klikki bänneritel ja ligikaudu 55 000 külastajat koduleheküljel www.avatudtalud.ee. Meie telereklaam jõudis uuringu kohaselt 65,6%-ni kampaania sihtrühmast ja selle tulemusel oli 80% üritusest teadlik, 80%-le oli ürituse eesmärk mõistetav ja 93%-le meeldis ürituse idee.
->
26.07.2016

Uus klient – Henkel / Makroflex

Creatumi ideed said hea vastuvõtu ja Henkeli uuele tootele Macroflex WhiteTeq PU Foam sündmis pan-Baltic raadiokampaania.
->
31.05.2016

Uus graafiline disain Teletornile

Creatumi pikaajaline klient Tallinna Teletorn sai meilt endale ka uue graafilise kontseptsiooni, mis võimaldab sulandada visuaalse kommunikatsiooni ühtseks tervikuks. Graafikat raamivad värvid lubavad positsioneerida erinevate sündmuste tundetoone sihtrühmale arusaadavaks ja ihaldusväärseks.

->
25.05.2016

Uus klient – Lyoness

Heameel, et Austriast alguse saanud ja praeguseks enam kui 46 riigis tegutsev globaalne ostuvõrgustik valis meid oma turunduskommunikatsiooni partneriks Eestis. Plaanis on teha koostöös kliendi ja meediapartner Media House`iga olulisi muutusi kogu reklaamikommunikatsioonis ja viia see uuele tasemele.

Lyonessil on hetkel Eestis juba üle 110 000 kaardiomaniku, olles sellega üks suurimaid lojaalsusprogramme.

->
12.05.2016

Uus klient NCC / Bonava

Creatum tervitab oma klientide seas Põhjala suurimat ehitus- ja elamuarenduskontserni NCC`d, mille nimi muutub peagi rebrandingu käigus Bonava`ks. Koostöö on plaanis mitme uue kaaluka arenduse lõikes.

NCC Elamuarendus on suurim kodude ehitaja Tallinnas ja selle ümbruses. Alates 2004. aastast on ettevõte rajanud enam kui 1200 kodu – Viimsi keskusse Tammeõue, Kadrioru ja Lasnamäe piirile Vana-Kuuli, Mustamäele Rabaküla ning Haaberstisse Pärnaõue.

->
09.05.2016

Anne – Creatumi uus PJ

Tiheda konkursisõela läbi edukalt Anne Bunina, tervitame teda meie kreatiivses tink-tankis. Anne on õppinud Tallinna Majanduskoolis pangandust ja EBS`is ärijuhtimist. Tal on lisaks tööle ETK-s (nüüd Coop) ka reklaamiagentuuri taust.

->
24.03.2016

Avatud Talude Päev – Aasta Suhtekorraldustegu 2015

Eesti Suhtekorraldajate Liit tunnistas Suhtekorralduse auhind 2015 Grand prix’ vääriliseks juulis esimest korda toimunud üle-eestilise avatud talude päeva. Creatum aitas ses mix`is reklaamikampaaniaga ja tulemuseks enam kui 45 000 külastajat, mis on omamoodi fenomen.

Olgu kiidetud 147 osalenud talu ja tootmist, mitukümmend tuhat külalist, Maamajanduse Infokeskus, Järvamaa avatud talude eestvedajad, Eesti Põllumeeste Keskliit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, agentuurid Creatum, Mediahouse, ID Production, VURR.

->
23.03.2016

Uus klient > Applaws

Applaws on tugev rahvusvaheline tegija konkurentsitihedal kassi- ja koeratoidu turul. Koostöö esimeseks pääsukeseks on luua tulemuslik auhinnamäng facebookis.

Vaata Applaws`i kohta lähemalt siit > https://www.facebook.com/applaws/

->
19.03.2016

Teletorni raamat – 2015. aasta parimaid disaine

Aasta parimaid turunduskommunikatsiooni passuseid selekteeriv Kulmuna 2016 hindas Creatumi poolt Tallinna Teletornile loodud disainraamatu „314 Meetrit Vabadust“ muna vääriliseks. Soovime kliendile õnne!

Aasta reklaamiagentuur on Tabasco! Grand Prix sai agentuur Imagine, Saku Õlletehase kampaania Siidrikunsti meistriteos eest.

->
15.03.2016

Creatumi tööd Kuldmuna finaalis

Creatumi töödest valiti aasta parimate reklaamide sekka Datel AS`ile loodud raadioklipp juppidepuuduses vaevlevast astronaudist avakosmoses … J Finaliseerus ka Tallinna Teletornile loodud kontseptuaalne disainraamat „314 Meetrit Vabadust“, mille sisuteljeks on eestimaa vabaduspüüdlused läbi ajaloo.

->
15.03.2016

Uus klient > DFDS Seaways Eesti 

DFDS on suurimaid Põhja-Euroopa logistiks ja laevanduskontserne. Eestis tuntakse ettevõtet Paldiski-Rootsi liinil sõitva laevaliini järgi, mis pakub klientidele kiiremat ühendust, vaiksemat reisi, konkurentidest sobivamat graafikut jne.

Tervitame uut klienti!

->
01.03.2016

Uus klient Atlantis H20 Aquapark

Atlantis H2O Aquapark Viimsis on Eesti suurim ja unikaalseim vee ja looduse avastuskeskus, mis töötab sünergias Viimsi Spa kompleksi muude atraktsioonidega.

Creatumil on heameel, et võitsime agentuurikonkursi ja saame anda hoogu uue ja uhke perekeskuse tegemistele.

->
25.02.2016

Identiteet Euroopa Noorte Teadlaste konkursile

Creatum võitis tiheda agentuuridevahelise rebimise Euroopa noorte teadlaste konkursi 2017. Aasta identiteedi ja kujunduste loomiseks. Aastal 2017. toimub mainekas kogu Euroopat hõlmav konkurss Tallinnas.

Euroopa noorte teadlaste konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Euroopa Komisjoniga. Konkurss toob Tallinnasse noored teadlased (peamiselt keskkooli lõpuklasside õpilased) üle kogu Euroopa, samuti konkursiga liitunud riikidest mujalt maailmast. Eelmiste konkursside kodulehekülgi saab vaadata siit: http://eucys2016.eu/

->
10.02.2016

Uus klient Novartis

Alustame oma mahuka ravimituru kogemuse jagamist Novartisega. Esimeseks koostööks saab südamepuudulikkuse ühine toomine ühiskonna teadvusse.

Novartis on maailma suurimaid ravimistööstuskontserne.

->
29.01.2016

Creatum võitis kinnisvaraprojekti identiteedi- ja veebihanke

Oma Ehitaja AS`il on Pelgurannas valmimas eksklusiivne 45 korteriga uusarendus. Nii korraldas ettevõte konkursi reklaamiagentuuride vahel, leidmaks sobilikku visiooni arenduse identiteedile, reklaamstrateegiale, laiemale graafilisele vormistusele, copyd’ele ja veebi loomisele. Creatumil on rõõm, et meie nägemus tunnistati parimaks.
->
27.01.2016

Pet City XL avamiskampaanial tugevad tulemused

Järeluuring näitab, et Pet City XL lansseerimiskampaania tulemused ületasid seatud ootusi. Bränd saavutas valdavalt Tallinna ja Harjumaa fookusega kampaania käigus 44% tuntuse kogu Eesti lemmikloomaomanike seas, mis on tugev näitaja. Koguni 40% teab, et PetCity on Põhjamaade suurim lemmikloomakaupade ja –teenuste keskus. Ootuspäraselt on veelgi tugevamad tuntuse näitajad Tallinnas (61%) ja Põhja-Eesti 57% lemmikloomaomanike seas ning Lääne-Eesti (sh Pärnu) 55% lemmikloomaomanike seas.

Avamispäeval oli külastajaid üle 3000 ja hetkeks on Pet City Facebookis saavutanud juba rohkem kui 2700 jälgijat.

->
26.01.2016

Uued tööd Tööandjatele

Tööandjate Keskliit jätkab Eesti ettevõtluse arendamist ja eestvedamist, seades teravamasse fookusesse need tööandjad, kes loovad noortele parimat praktikakohti. Creatumil oli au välja töötada nii Parima praktikakoha, Parima regionaalse praktikakoha ja Parima väikeettevõttest praktikakoha märgid. Lisaks on Creatumis sündinud mitmed visuaalsed atribuudid ja võimendused Tööandjate senisest aktiivsema poliitikakujunduse ja turunduskommunikatsiooni toetuseks.
->
25.01.2016

Turundusraadio nimetas Pet City brändi lansseerimist aasta kolme parema seas

Marketingi Instituudi turundusalane raadiosaade tõstis Pet City XL lansseerimiskampaaniat esile kui üht võimalikku Turundustähte. Saatejuhid nimetasid leidlikuks kampaania teasing-faasi ning sellele järgnenud üllatavat avangut. Lisaks Pet Cityle tõsteti viimase aja kampaaniatest esile Starship`i lansseerimist ja Cafe Lyoni kuulsustest teenindajaid.
->
20.01.2016

Creatum on taas Riigikantselei juhtimiskeskuse partner

Meil on hea meel teatada, et võitsime Riigikantselei hanke „Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide avalike konkursside turunduse ja kommunikatsiooni ideelahenduse väljatöötamine ja elluviimine“. Riigihanke eesmärk oli leida partner Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide avalike konkursside turundus- ja kommunikatsioonitegevuste elluviimiseks.

Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide sihtrühma kuulub 96 tippjuhti – ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid, Riigikantselei direktorid, ametite ja inspektsioonide peadirektorid, Häirekeskuse peadirektor ja riigiarhivaar.

->
09.01.2016

Uus identiteet majanduspoliitika konverentsile Tuulelohe Lend

Jätkus meeldib koostöö Tööandjate Keskliiduga. Sedapuhku sündis uus identiteedipakett aasta juhtivale arvamus- ja majandusliidrite konverentsile Tuulelohe Lend.

Selle aasta Tuulelohe Lend toimub 2. märtsil ja kannab pealkirja „Welcome to Estonia? Sisserändest, Eestist ja tulevikust“. Peaminister Taavi Rõivase poolt sisse juhatatav konverents otsib lahedusi koos Eesti juhtivate ettevõtjate, ühiskonnategelaste ja poliitikutega ning püüab vastata küsimusele, mis lahendaks Eestit üha enam kimbutava tööjõupuuduse probleemi. Kas pagulased? Juhul, kui jah, siis miks ikkagi nad ei taha meile tulla?

->
20.12.2015

Uus klient >> Reaalprojekt

Creatum tervitab uut klienti, kellega koos asutakse läbi viima ja tõhustama erinevaid Reaalprojekti turunduskommunikatsiooniga seotud projekte.

Reaalprojekt on taristute projekteerimise täisteenust pakkuv ettevõte. Pakume kõiki teenuseid alates uuringutest kuni valmis projektini. Lisaks teostame ekspertiise, ehitusjärelevalvet ja projektijuhtimist. Reaalprojekt kuulub oma valdkonna nelja suurima tegija hulka Eestis.

->
20.12.2015

Creatum võitis Tark Grunte Sutkiene hanke

Tihedas konkurentsis Eesti juhtivate reklaamiagentuuridega, võitis Creatum oma ideedele tuginedes olulise konkursi ja jätkab Eesti ühe juhtiva advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene teenindamist ka uues vastutusrikkas töölõigus.
->
14.12.2015

Creatum esitleb: Pet City XL

Uksed avas Põhjamaade suurim keskus lemmikloomadele – Pet City XL, mida juba esimesel päeval külastas üle 3000 inimese! Creatumi loodud on kogu brand Ast Zni, sh kaupluste ja teenuskeskkondade sisegraafika. Kutsume kõiki külastama >> www.petcity.ee.

PetCity on unikaalse kontseptsiooniga kaubamärk Baltikumis, kus ühe katuse alla on koondatud kõik lemmiklooma teenused ja tooted. PetCitys saab lemmiku omanik soetada vajalikud kaubad, sh toidud (nii pehmed toidud, kuivad toidud, külmutatud toidud), aksessuaarid, tarvikud, kui ka kindlustada oma lemmikud, osta vajalikud ravimid, viia lemmik kliinikusse, groomingusse, tulevikus ka hotelli ja osaleda treeningus.

->
16.11.2015

Frontpage9 map kaart

 
logo-creatum
 

MOBIIL
 

E-POST
 

AADRESS
Veerenni 24/1,
D sissepääs, I korrus
10135 Tallinn
 

->
16.11.2015

Frontpage6 stats

 loodud
…………………………………..
2 in progress
CVI
  loodud
…………………………………..
6 in progress
KAMPAANIAD
  loodud
…………………………………..
3 in progress
VEEB JA DIGI
  saadud
…………………………………..
4 in progress
AUHINNAD
->
25.09.2015

Alustas Kinnisvara 24

Creatumi loodud minimalistliku identiteediga Kinnisvara 24 on koht ideede ammutamiseks loomingulisele koduloojale.

Vaata lähemalt siit

->
24.09.2015

Algab koostöö Eesti Abipolitseinike Koguga

1,5 aastat tagasi toimunud reklaamikoolituse jätkuna liigub Creatum edasi koostöös Abipolitseinike Koguga. Plaanis on värskendada kogu visuaalset identiteeti ja turunduskommunikatsiooni materjale.

Kogu eesmärgiks on Eesti abipolitseinike ja nende õiguste ning huvide esindamine kõigi õiguskaitseorganite, ametiasutuste ja teiste kolmandate isikute ees, abipolitseinike taseme ühtlustamine ja arendamine, Kogu liikmetest abipolitseinike juriidilise ja mainelise kaitse tagamine, Eesti Vabariigi siseturvalisuse suurendamine ja korrakaitse tagamine vastavalt Abipolitseiniku seaduses sätestatule.

->
28.08.2015

Creatumi TV-klipp Baltikumi paremikus

Rahvusvaheline žürii hindas Creatumi poolt Domus Kinnisvarale loodud teleklipi nominandi vääriliseks. Lisaks Creatumile sai Eestist TV-klippide arvestuses finaali ka Utopia.

Vaata Baltikumi aasta parimaks hinnatud TV-klippe siit >> http://defol.io/balticbest/2015/finalists

->
01.08.2015

LAEV >> nimi uuele äri- ja elumaja

Töösse läheb Creatumi loodud nimi LAEV >> uuele Rocca-al-Mare eksklusiivsele äri- ja elumaja arendusele aadressil Paldiski mnt 96a. KOKO Arhitektide poolt loodud fantaasiaküllase disainiga hoone lihtsalt ei saa teist nime kanda. Vaata arendust lähemalt >> www.laev.eu

->
20.07.2015

Eesti Toidu Kuul tugevad tulemused

„Eesti toidu kuu on alanud üle ootuste edukalt ja meie programmi kuuluvatel sündmustel on 20ks septembriks osalenud juba üle 20 000 inimese. See näitab, et Eesti inimestele on kohalik toit väga südamelähedane,“ ütles Eesti toidu kuu projektijuht Kadi Raudsepp.

Creatum lõi toetava kampaania Maaeluministeeriumi eestveetud Eesti Toidu Kuule. Septembri jooksul toimub üle Eesti enam kui 40 eriilmelist üritust, millest võivad rõõmu tunda nii suured kui väikesed toiduhuvilised. Eesti toidu kuud tähistatakse tänavu esmakordselt ja selle eesmärk on väärtustada häid maitseid Eesti põllult, aedadest, metsast ja vetest nii Eesti eri paigus toimuvatel üritustel kui ka Eesti tipprestoranides. Head isu! Olete oodatud >> www.eestitoit.ee

->
20.07.2015

TV-klipp Statoilile

Heameel reaalseks muutunud koostöö üle Statoiliga. Klient valis välja Creatumi loodud TV-klipi stsenaariumi Statoili uue pesude klipi tarvis ja eetris näeb seda loodetavasti lähema pool aasta jooksul.

->
19.07.2015

Avatud Talude Päeval tervelt 44 000 külastajat!

Creatum rõõmustab koos kliendiga >> täna, 19. juulil toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval osalesid kümned tuhanded huvilised ning taludesse ja põllumajandustootmistesse tehti üle 44 000 külastuse. See on aukartust äratav number on küllalt lähedane esimese Teeme Ära talgupeäva osavõtjate arvuga.

„Esimene üle-eestiline avatud talude päev oli üle ootuste edukas ja sellest said osa kümned tuhanded huvilised – kokku tehti ettevõtetesse üle 44 000 külastuse,“ ütles avatud talude projektijuht Karin Volmer. Rekordiline arv külastajaid oli Raplamaal asuvas Kuusemäe talus, mida külastas ligi 1500 inimest, Harjumaal asuvas Saidafarmis ja Pärnumaal asuvas Jaanihanso siidrivabrikus, kus käis üle 1000 inimese ning Ida-Virumaal asuvas Konju mõisa talus, kus käis üle 900 huvilise. Avatud talude päeval sai külastada ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, Eesti parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. Vähemalt ühes ettevõttes õnnestus külalistel näha vasika sündi.

->
18.07.2015

Pärnus avati esimene Pet City

Creatumil on au esitleda Pet City brändi, mille loomisele on kulunud pool viimast aastat. Brandi tunnusmuusika on loonud tuntud helilooja Priit Pajusaar. Vaata Pet City animit SIIT.

Tänajuba Lätis tegusteva ja peagi teistele rahvusvahelistele turgudele laieneva Pet City brändi missioon on tõsta Eesti lemmikloomakultuuri taset tundmatuseni. Lisaks on Pet City tugev sotsiaalne missioon viia peagi kokku kõik leidloomad ja nende uued pered.

Pet City on uudse kontseptsiooniga kauplus, kliinik ja grooming salong. Pet City toob lemmiklooma valdkonda Eestis uudse käsitluse, kus eeskätt pööratakse erilist tähelepanu lemmikute enda kohal- ja heaolule. Siinkohal ei saa me muidugi kõrvale jätta neljajalgsete sõprade omanikke, kes saavad meie juures koos lemmikuga valida just lemmikloomale sobiva toote või teenuse.

Pet City lemmikloomakeskuses on esindatud rõõmsa ja uudse kontseptsiooniga ning laia kaubavalikuga lemmikloomapood (sh Applaws, Royal Canin, Pro Plan, Hills, Acana, Orijen, BioMill, Kong, Furminator, Hunter, Hurtta, Rukka, Derbe, Animology, Pet Head, Zogoflex, wolfsfreund külmtoit jpm), tipptasemel Pet City kliinik tänapäevase aparatuuri ning professionaalse meeskonnaga ja täisteenust pakkuv hooldus (grooming) salong.

->
06.07.2015

Valmis Teletorni art-book

Creatumil on au jätkata head koostööd Tallinna Teletorniga, mis sai alguse uute viida- ja graafikasüsteemi loomisega uuele tornile aastal 2011 / 2012.

Teletorn on ühtaegu nii turismiobjekt kui Eesti vabadusvõitluse ikoon. Nende kahe märksõna vahelist balanssi hoiab ka Creatumi loodud disainraamat „314 meetrit vabadust“. Pika ja põhjaliku disainiprotsessi jooksul kristalliseerunud raamat vaatab minevikku ja olevikku ning mõtliskleb meie rahva vabadustahte teemal.

Raamat on müügil Teletornis ja suuremates raamatukauplustes.

->
04.07.2015

Valmisid uued veebitekstid Riigikogule

Kui Riigikogu uue kodulehekülje disain sai erialaringkondades kriitikat, siis uued sisutekstid mitte. Otse vastupidi!  Seda koos kliendiga tähistasimegi.

Rohkem kui 80 Creatumis loodud või toimetatud artiklit on struktureeritud mugavaks ja kiireks haaramiseks ning kergesti loetavad.

->
25.06.2015

Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi ümberehitus

Creatumil on heameel jätkata pikemat koostööd Eesti Ajaloomuuseumiga ja olla kutsutud Maarjamäe lossi storyteller`iks. Loss ja selle välialad läbivad peagi suurema uuestisünni ja kompleksist saab seninägematu elamuslik ajaloopark. Hoidke uudistel silma peal!

->
20.06.2015

Uus klient – Olümpic Casino

Creatum on nüüd Olympic Casino ametlikke agentuure. Loodame heale koostööle börsiettevõttega ja loodame, et ka mängijad mõistlikku piiri peavad.

->
09.06.2015

Ümbrikupalk pureb aina vähem

Creatum uuendas oma edukaks osutunud ümbrikupalga vastast kampaaniat, mille viisime riigihanke järgselt Maksu- ja Tolliametile läbi eelmisel aastal. Uuendatud kampaania sõnumi fookuses on MTA tänu neile maksumaksjatele, kes käituvad korralikult või on oma maksukäitumist viimasel ajal korrigeerinud. Õmbrikupalk pureb aina vähem! Creatum rõõmustab koos meie riigiga.

Tegemist on tänukampaaniaga neile tööandjatele ja töötajatele, kes on ümbrikupalgast loobunud, tänu sellele sai eelmisel aastal üle 20 000 töövõtja esmakordselt töötasu. “Me oleme sellise muutusega väga rahul,” ütles maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm “Terevisioonis”.

->
01.06.2015

Kroonika meelelahutusauhinnad

Creatumilt juba kolmas Eesti Meelelahutusauhindade kampaania ja tulemused taas väga head. Selle aasta kampaania ja Grand Gala esteetika oli kantud Old Hollywoodi stiilist. Vaata võitjaid siit >> http://meelelahutusauhinnad.kroonika.ee/

->
27.05.2015

Eesti Vabariik 100 avastusmängu objektid selgunud

Creatumi disainitud interatiivse avastusmängu eelfaas on lõppenud ja objektid rahvahääletusel selgunud. Rõõmustav on, et üldtuntud Eesti ikooniliste objektide kõrval on esindatud ka vähem tuntud pärleid. Objektide nimekirjaga saab tutvuda siin: http://www.eesti100aaret.ee/category/treasure/

Eesti 100 aaret interaktiivne mäng on loomisel selleks, et tähistada meie vabariigi sajandat sünnipäeva. Mängu saab hakata mängima 2017. aastal ja mängimise ajaks on planeeritud kaks aastat. Seega kuni 2018. aasta lõpuni saab kogu eesti rahvas ja meile külla saabuvad turistid mängida vahvat aaretejahti. Kõik, kes mängivad osalevad enneolematu peaauhinna loosimisel. Lisaks on Eesti 100 aaret toimkond ja sponsorid välja pannud mitmeid lisaauhindu. Täpsem info auhindade kohta avalikustatakse 2016. aastal.

->
26.05.2015

Võitsime Sotsmin Töövahenduse hanke

Creatum võitis tiheda agentuuridevahelise ideerebimise käigus hanke, mille korraldas Sotsiaalministeerium eesmärgiga teavitada Eesti elanikkonda välisriiki tööleasumise korrast, riskidest jne. Creatumi kampaanialahendust saab näha aasta lõpupoole ja selles mängivad kandvat rolli rääkivad loomad.

->
23.05.2015

Vabaõhumuuseumis avati setu ja peipsivene majad

23. mail avanesid külastajatele Eesti Vabaõhumuuseumis kahe uue majapidamise – setu Vanatalo ja peipsivene vanausulise Petšonkini maja uksed. Creatumil oli au osavõtjaterohkele avamisele kampaaniat luues kaasa aidata.

->
20.05.2015

Creatum panustas tulevasse Merekultuuri aastasse

Kultuuriministeerium kuulutas 2016. aasta merekultuuriaastaks ning Eesti Meremuuseumi selle eestvedajaks. Creatumi loovjuht osales kliend kutsel ajurünnakus, mis toimus Lennusadamas aurik-jäämurdjal Suur Tõll ajurünnakus. Vaeti teemaid nagu Milline peaks olema merekultuuriaasta sõnum ja fookus laiemale avalikkusele?, Kui lai on merekultuuriaasta sihtgrupp tegelikult? Jt.
Eelseisev merekultuuri aasta pakub võimalusi tuua rohkem inimesi mere äärde, aru saada mere rollist meie tänapäevaelus ning arutleda tulevikuvõimaluste üle.

->
01.05.2015

Uus klient >> legendaarne Makita

Makita bränd ei vaja Eestis tutvustamist. Äsja 100aastast juubelit tähistanud Jaapani suurtegija Eesti tööriistade turul armastatud liider. Tervitame uut klienti ja vaatame, kas saame koos tugeva disaini ja nutika turunduse abil ka Lätis ja Leedus Makitale õige müügihoo sisse.

->
01.05.2015

Olde Hansa veeb live`is!

Mahuka disianitöö tulemusel valmis kodumatu www.oldehansa.ee . Kliendi briif antud veebile oli tänaseid olusid ja veebitrende silmas pidades unikaalne: luua midagi, mis peegeldaks 1:1 sama tunnet, kui Olde Hansa restorani astudes ning oleks tükike ettevõtte aastakümnete jooksul kujundatud maailmast. Seega sai veebi rõhk selgelt imagoloogiline.

->
27.03.2015

Creatumi loovjuht jagas teadmisi Tartu Ülikoolis

Tartu Ülikool viis Kultuuriministeeriumi tellimusel läbi muuseumitöötajate täiendkoolituskursuse teemal „XXI sajandi muuseum“ ja Creatumi loovjuht oli kutsutud jagama teadmisi teemal „Milline on hea näitusetekst?“ Igor Baturin rääkis 3-aastasest sisuloome ja sõnumistrateegia kogemusest Lennusadama projekti näitel. Oli sisuline 1,5 h, mh sai ka nalja.

->
22.03.2015

Creatum esitleb uut projektijuhti: Ulla Küttmaa

Meil on Ulla liitumise üle suur heameel – meie digitaalne taju on nüüd veelgi tugevam! Ulla töötas alles äsja Senior Account Executive`ina Londoni meediaagentuuris – Essence Digital UK, igapäevatööks agentuuri suurima kliendi Google´i B2B + B2C kampaaniate läbiviimine. 

Ka Ulla varasemad tööd-tegemised on olnud seotud suurte soliidsete meediaagentuuridega nagu Media Planning Group (Havas Media), kus tema hoolde oli usaldatud nt. Reckitt Benckiser, Kraft Foods, Red Bull. Samuti andis ta oma panuse internetireklaami võrgustiku Adnet Media tegemistesse, esindades sealjuures ka Microsoft Advertisingut Baltikumi tasandil. Kallid kliendid, ka see kogemus aitab nüüd edasi viia Teie äri.

->
16.03.2015

Creatumist sai Statoili reklaamiagentuur

Creatumil on heameel tervitada Statoli oma klientide seas.

Statoili viis läbi korralise agentuurikonkursi ja ainuüksi vastav kutse tegi meile rõõmu. Veel enam: konkurss päädis meie jaoks ettepanekuga olla värskete ideede tarnija elik Statoili teine agentuur – koos Raketiga, kes samuti jätkab Statoili teenindamist.

->
10.03.2015

Datelile uued klipid

Eesti üks suurimaid ja vanimaid IT-ettevõteid Datel AS on rahul Creatumi 3 aasta eest loodud raadioklippidega ning tellib oma 25ndaks juubeliaastaks seeria uusi. Tervitame uut vana klienti!

->
15.02.2015

Creatum on Eesti Kaitseväe Värbamiskeskuse partner ka aastatel 2015 – 2017

Meil on heameel jätkata strateegilist ja edukat koostööd Eesti Kaitseväega, mis sai alguse juba 2008. aastal. Creatumi idee osutus edukaks ka uuel äsjalõppenud riigihankel ning raamleping 3 partneragentuuriga sõlmitakse perioodiks 2015 – 2017.

->
15.02.2015

Lootsi Keskuse rebranding

Creatum loob keskusele uue identiteedi ja turunduskommunikatsiooni strateegia lähtuvalt positsioneeringust, mille on Lootsi Keskusele välja töötanud suhtekorraldusbüroo Hamburg & Partnerid. Kliendi töörühmas osaleb ka mainekas Suurbritannia jaekaubanduse strateeg Andrew Hardy.

->
05.02.2015

Creatum võitis Vabaõhumuuseumi hanke

Vabaõhumuuseum avab maikuus peipsivene vanausuliste ja setode majad – 2 uut väikest maailma Rocca-al-Mare ajaloolistel külatänavatel – ning selleks on planeeritud ka ATL-toetuskampaania. Creatumil on rõõm, et saame tegeleda äärmiselt sümpaatse projektiga.

->
30.01.2015

Creatumil on uus büroo

Tervitame kliente uues büroos, Metalli tn 3 uhiuues büroomajas. Siin on lisaks meile mitmeid meediaagentuure ja brandide esnduskontoreid.

Creatumi uue büroo sisekujundus on selgepiiriline hommage popkultuuri mälule, millest saab toitu iga teise kampaania kood.

->
22.01.2015

Uus klient: Riigikantselei

Creatumil on au jätkata aastal 2013 alanud koostööd Riigikantseleiga. Nüüd siis teemal riigi uued tippjuhid – võitsime hanke riigi tippjuhtide töökuulutuste disainiks. Esimeseks kiiremaks tööks aga kujuneb Riigikantselei juhtimistalentide programmi kampaania, mille eesmärgiks on kaasata ja kasvatada heade juhieeldustega noortest võimekat järelkasvu Eesti avaliku teenistuse tippjuhtidele.

->
15.01.2015

Creatum loob uue Pan-Baltic jaekaubandusbrandi

Creatum võitis uue brändi loomise hanke suurte Eesti agentuuride vastu just oma kaasaegse ja rõõmsa brandi-visiooniga. Jaelahendse disaini koostööpartneriteks hankes on meie 16-aastat-vana koostöö sõbrad KOKO Arhitektidest.

Meil on heameel tervitada oma klientide seas Eesti üht suurimat erakapitalile kuuluvat ettevõtete gruppi. Loodame olla professionaalseks partneriks uue ambitsioonika brandi loomisele kõigis kolmes Balti riigis. Rohkem ja täpsemalt kaagutame siis, kui muna munetud. Seniks ärisaladus.

->
05.12.2014

Creatum loob Teletornile raamatu

Creatumil on heameel, et hanke võitis meie idee „314 meetrit vabadust“, mille keskmes on Teletorn kui ajavertikaal Eesti rahva püüdlustes vabaduse poole. Oluliseks tähiseks sel teel Eesti taasiseseisvumise tähtsündmus – Teletorni kaitsmine 1991. aastal Nõukogude Liidu dessantväelaste rünnaku eest. Raamat tuleb disainikeskne.

->
10.11.2014

Creatum loob koos ADM`iga Eesti Vabariigi 100ndaks aastapäevaks interaktiivse avastusmängu

Creatum võitis koostöös ADM`iga Muinsuskaitseameti riigihanke, mille eesmärk oli leida kandev idee suurele avastusmängule, mis on osa „Eesti Vabariik 100“ programmist. Creatumi rolliks ideed ja disain, ADM`i rolliks interaktiivsed ideed ja mängu tehniline teostus ning haldus.

“Eesti 100 aaret” on interaktiivne ja ainulaadne avastusmäng, mille eesmärk on mängus osalejate abil kokku koguda 100 tähenduslikku paika või objekti (ehk nn aardeid) üle Eesti. Mängija kohustus on üles leida/külastada neid mälestisi, need mobiilirakenduse abil üles märkida, andes nii mängijale (kohalikule kui turistile) võimaluse tutvuda Eesti kultuuripärandiga.

Projekti eesmärk on Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks taasavastada Eesti pärand ja taasavastada riigi ajaloo märkimisväärsed kultuuri- ja loodusobjektid. Projekt võimaldab tõsta teadlikkust ning laiendada eestlaste silmaringi oma riigi kultuuripärandi kohta, kaardistada olulisimad kultuuriobjektid riigis ning neid tutvustada ka rahvusvaheliselt. Mängu on plaan kaasata ca 80 000-100 000 turisti. Vaata lähemalt siit: http://eesti100aaret.ee/

->
10.11.2014

Tulemas on KOKO raamat

KOKO Arhitektid ei vaja pikka tutvustamist Eestis ega laia maailma arhitektuuriringkondades. Nende loodud Fahle Maja – Tallinna tõeline pärl – on ilmselt ainus Eesti arhitektide töö, mis on valitud Maailma Arhitektuuri aasta TOP 10sse.

Lisaks on selle geniaalse pundi laualt pärit Tallinna teletorni (2012) ja Lennusadama vesilennukite angaaride rekonstruktsioon (2012). Aga ka Tallinna sünagoog (2007), Rotermanni kvartali laudsepatöökoja rekonstruktsioon (2009), Georg Ots Spa Hotell (2004, Kuressaares), legendaarne Eestit esindanud EXPO 2000 „porgandipaviljon“ jpm.

Creatumil on aga heameel, et meie meeskonna liikmed on olnud KOKO arhitektidele sisuloome koostööpartnerid paljudes mainekates projektides alates Eesti EXPO 2000 paviljonist Hannoveri Maailmanäitusel. Nüüd jätkub koostöö KOKO Arhitektide uhke raamatu copywriting`u lõigus.

->
10.11.2014

Creatum võitis TÖÖBIKU agentuurikonkursi

Creatumil on heameel teatada, et Sotsiaalministeerium otsustas meie põhjaliku pakkumise kasuks. Oluline on rõhutada, et võit ei tulnud meile mitte pakkumise hinna, vaid just sisu eest. Anname kommunikatsioonipartnerina oma panuse, et töökeskkonnad Eestis muutuks senisest veel ohutumaks.

Internetikeskkond www.toobik.ee on Sotsiaalministeeriumi loodud uudne tasuta internetikeskkond, oma sisus praktiline töövahend neile, kelle rolliks ettevõtetes on vastutada töökeskkonna ohutuse ja töötervishoiu eest. 

Tööbik.ee koondab kõik töökeskkonna seire ja haldusega seotud teemad on nüüd ühte kohta, muutes töökeskkonna volinike elu kordades lihtsamaks.


Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (edaspidi TTOS) alusel on tööandja kohustatud töötajate terviseriski vältimiseks või vähendamiseks korraldama töökeskkonna riskianalüüsi, mille käigus hinnatakse töökeskkonnas esinevate füüsikaliste, keemiliste, bioloogiliste ja psühholoogiliste ohutegurite riske töötaja tervisele ning ohutusele.

->
04.11.2014

Creatum loob identiteedi rahvusvahelisele autopesulate ketile

Suurimaid naudinguid reklaamis on anda elu uutele kaubamärkidele ja brändidele. Creatumil on taas see au – sünnib soodsa hinnakuvandiga rahvusvaheline auto käsipesulale kaubamärk. Alanud on eeltööd, mis hõlmavad uuringuid ja nimevariantide sõelumist ning teste jm protsessi kuuluvat.

Uus rahvusvaheline pesulakett saab koondama erinevat tüüpe pesulaid, ühendades need ühtse kaubamärgi alla.Esindatud on nii maa-alused pesulad, garaaži tüüpi pesulad kui avatud pesulad.

->
30.10.2014

Valmisid lahendused Microsoftile

Creatumil on heameel koostöö jätkumise üle pikaajalise partneri Microsoftiga. Seekord valmisid maailma gigantbrandile MVA graafilised illustratsioon-lahendused, mida hakatakse kasutama paljudes riikides üle maailma. Vaata lahendusi SIIT.

MVA tähendab Microsofti Virtuaalse Akadeemia, mille visiooniks on julgustada IT-proffe ja programmeerijaid võtma online- õppimisplatvorm  igapäevasesse kasutusse. MVA ei ole lihtsalt nimekiri juhiseid, vaid on kõikehõlmav platvorm, mille abil on võimalik areneda oma valitud teemal algajast professionaaliks/guruks.

->
28.10.2014

Ajaloomuuseumilt uus näitus

Eesti Ajaloomuuseum avab juba 3. Detsembril taasavatavas Maarjamäe Lossi Tallihoones ekspositsiooni „Riik malelaual – Saksa okupatsioon Eestis 1941-1944“ ja annab selle näitusega võimalikult mitmekülgne pilt saksa okupatsiooniajast Eestis. Tegemist on ühe rägima ja vastuolude rägastikust koosneva etapiga meie ajaloos.

Creatum jätkas head koostööd Ajaloomuuseumiga, mis sai alguse osalemisega Suurgildi Hoone uue püsiekspositsiooni loomisel. Uue näituse puhul oli meie rolliks sõnastada erinevaid ekspositsioonitekste ning luua täpsem visioon raadio- ja TV-klipist.

->
23.10.2014

Uus identiteet Veskimöldre kinnisvaraprojektile

Creatumil on rõõm teatada, et süvenev hoiak tõi meile taas võidu. Sedapuhku agentuurikonkursi loomaks uut CVI-d och identiteeti mainekale Veskimöldre kinnisvaraarenduse järgmisele faasile.

Veskimöldre II kerkib Nõmme, vana Veskimöldre arenduse juurde ja selle suurus on 300 krunti, kruntide keskmise suurusega 2000 m2. Arendajaks on kogenud Bravecapital  ja arendus avatakse 2015. aasta I kvartalis.

->
15.10.2014

Creatum võitis Scoutspataljoni hanke

Euroopa julgeolekus on pingsad ajad ja seda suurem rõõm on Creatumil panustada taas oma meeskonna teadmisi ja talenti selleks, et Eesti eliitväekoondis – Scoutspataljon – saaks taas tugevat täiendust.

Kampaania näol on tegemist jätkuga Scoutspataljoni kevadisele värbamiskampaaniale ja see kannab pealkirja „Teras II“. Peamised meediumid on internet ja trükimeedia.

Uuendusena on kampaania keskmes lisaks Eesti oma võitlejatele ka liitlaste varustus ja relvastus ehk maailma suurim tulejõud. Eelmisest aastast visuaalselt tuttavalale auhinnatud bännerile – köiega laskuv sõdur – lisandub kopter Black Hawk ja liitlaste lahingumasin Bradley. Kunagi varem ajaloos ei ole Eesti sõjaväelased tundnud NATO liitlaste nii suurt tuge ja kohalolu, kui praegu.

Vaata lähemalt: 
http://www.elukutse.ee/scouts/

->
07.10.2014

Britid valisid Creatumi loovjuhi

Londonis paiknev rahvusvaheline reklaamikett Hogarth WorldWide valis Eesti loovjuhtidest portfolio ja rahvusvahelise žüriitöö kogemuse põhjal oma projektimeeskonda Creatumi loovjuhi Igor Baturini. Projekti sisuks oli hinnata Inglismaa loovagentuuris sündinud lahenduste sobivust Eesti turu jaoks ehk siis assessing. Valik on kompliment kogu Creatumi meeskonnale, kuna kliendiks oli ikoonbrand Apple ja inglaste poolt kõrgelt hinnatud printreklaamid pärinuvad just meie loovjuhi Creatumi perioodist.

->
01.10.2014

Edendame taas taaskasutust

MTÜ EES-Ringlus ja Ekogaisma Eesti OÜ tellimusel valmis Creatumis „Saag II“ elik järg 2010. aastal sündinud lõbusale kampaanialahendusle „Kasutud kodumasinad tulevad kummitama!“ Eesmärgiks propageerida keskkonnateadlikku käitumist. Selle aasta uuendusena valmis koostöös Nukufilmiga (rež Riho Unt) TV-klipi järg, kus lisaks vanadele kodumasinatele tulevad kummitama ka kasutud säästupirnid. Parem viia need heaga jäätmejaama, tõepoolest.

->
12.09.2014

Creatum – Siseministeerumi partner kolmeks aastaks

Creatum osutus valituks pingsas konkurentsis paljude Eesti suurte agentuuridega ja seda tänu pakkumuse sisukusele, mida jäi esikohast lahutama vaid 1 punkt! Oleme kolmeks aastaks Siseministeeriumi raamhanke partner koos DDB ja Newtoniga.

Hanke sisuks on Lastevanematele suunatud teavitusprojekti „Autoriteetse vanemluspraktika edendamine“. Kolmeaastase projekti eesmärgiks on tõsta lapsevanemate teadlikkust laste riskikäitumisest ja selle ennetamisest läbi aktiivse sekkumise. Creatum loodab anda panuse, et eesti lapsed oleksid ja jääksid terveks.

->
10.08.2014

Uus klient – Tallinna Optika

Eesti üks vanimaid ja soliidsemaid optikafirmasid – Tallinna Optika – hakkab lähenema oma 25ndale juubelile. Sel puhul koostas Creatum uuele kliendile koostöös Media House`iga turundusvisiooni ning koostöös Tallinn Postworks`iga valmis ka lähiajal võttesse minev TV-klipp, mis seab fookusesse prillide võime inimest ümber kehastada – ole see, kes soovid!

Tallinna Optika loodi 1990. aastal esimese Eesti erakapitalil põhineva optikafirmana ning on tänaseks kasvanud 9 kauplusega prillipoeketiks üle Eesti.

->
17.06.2014

Ajakirjade Kirjastusel tugevad tulemused

Creatumil on heameel, et loodud uue käekirja ja struktuuriga Ajakirjade Kirjastuse ühine tellimiskampaania on andnud oodatud tulemused. Turu-uuringute ASi poolt läbi viidava Eesti Lugejaskonna Uuringu ehk ELU andmetel on II kvartalis Ajakirjade Kirjastuse väljaannete kogu lugejaskond kasvanud võrreldes esimese kvartaliga 13%.

Lugejanumbrite tõusu tegid peaaegu kõik Ajakirjade Kirjastuse väljaanded, sealhulgas näiteks Jana, Pere & Kodu ning Kodukiri. Ajakirja Eesti Naine lugejate arv kasvas II kvartalis koguni 18%. Nüüd on Eesti ajakirjade kullafondi kuuluval väljaandel 12000 lugejat rohkem kui I kvartalis ja rekordtulemuse ka lugejate arvus – 78 000!

Nädalakirjal Kroonika on 9000 lugejat rohkem kui I kvartalis, kokku 94 000 lugejat, ületades sellise suurepärase tulemusega ka näiteks Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe lugejate arvu. Kroonika on II kvartali tulemuste põhjal 20–39-aastaste naiste seas loetuim ajakiri. Rekordtulemuse tegi tervislike eluviiside eest kõneleja ajakiri Tervis Pluss – lugejaid võrreldes I kvartaliga + 23% rohkem (7000 lugejat), kokku 37000 lugejat.

->
19.05.2014

Kroonika Eesti Meelelahutusauhindade kampaania osalus ületas ootused

Creatumi loodud Kroonika Eesti Meelelahutusauhinnad 2014 meediakampaania toimis veelgi paremini, kui meie eelmisel aastal loodud kampaania ning tõi hääletajatena osalema enneolematud 175 000 inimest. Selle aasta kampaania disain oli kantud 1920ndate art noveau kunstivoolust. Kroonika Eesti Meelelahutusauhinnad 2014 glamuurne Gala Tallinna Vene Draamateatris lähtus samuti Suure Gatsby ajastu stilistikast ja pälvis tunnustust nii aktiivse osavõtu kui meediahinnangute näol.

Creatum soovib kliendile õnne ja teeb omalt poolt kõik, et selle aasta osalusrekord järgmine aasta taas purustada.

->
13.05.2014

Creatum võitis Maksu- ja Tolliameti ümbrikupalkade kampaania agentuurikonkursi

Ümbrikupalgad on nii Eesti riigi kui eraisikute jaoks jätkuvalt suur probleem. Nii kaotas riik veel 2012. aastal ümbrikupalkadele tõttu maksutuluna ca 143 miljonit eurot. Eraisikutele osaks saavat sotsiaalset kahju on raske isegi kokku arvutada, see on väga suur.

Et probleem on suur, on ka Creatumil suur heameel, et võitsime agentuurikonkursi ja meie kampaania põhikujundiks olev „väike tige ümbrik“ elavdab peagi linnapilti, pannes ümbrikupalga üle sügavamalt järele mõtlema. Kampaania innovatiivse elemendina on EMTA kodulehel http://emta.ee/palk üleval nn kaotuse kalkulaator, millega igaüks võib oma ümbrikupalgaga kaasneva kaotuse kokku arvutada.

->
01.05.2014

Uus klient – Frontier Hockey

Vähesed teavad, et Pärnu lähedal asuvas vabrikus valmivad hokikepid, millega mängivad paljude Euroopa rahvuskoondiste ja Euroopa KHL liiga mängijad. Kepid, mille on tellinud endale eritellimusega juba üle 300 professionaali ja millel on Olümpiamängude litsents. Frontier Hockey edasimüüjate seas on ka NHL`i taustaga tõsiseid tegijaid. Kõik see räägib sellest, et väike Eesti tootja teeb tõeliselt väärt keppe ning Creatumil on heameel liituda meeskonnaga, et suurendada koostöös Frontier Hockey rahvusvahelist edu veelgi. Esimeseks sammuks saab turundus- ja kampaaniamudeli väljatöötamine Soome turu jaoks.

->
19.04.2014

Poliis.ee väga head müügitulemused

Creatumil on rõõm teatada, et aastaid kestnud töö If Kindlustuse autokindlustuse kaubamärgi Poliis.ee tuntuse, sümpaatia ja müügi kasvatamiseks on kandmas nähtavaid vilju. Sihtrühmad on kommunikatsioonikeele hästi omaks võtnud, müügid on kasvanud iga aastaga ja eriti rõõmustavatest tulemustest teatas klient just tänase seisuga.

->
15.04.2014

Uus klient – Icefire

Rohkem kui 70 töötajaga Icefire OÜ on kõrgprofessionaalne Eesti tarkvaraarendaja, kelle klientideks on hetkel mh Swedbank, Skype, Elion, Eesti Maksu- ja Tolliamet jt. Kogenud meeskonna tuumik on juhtinud pikalt Baltikumi suurima panga tarkvaraarendust.

Creatum tervitab uut klienti ja pingutab, et pakkuda väärikat partnerlust.

->
14.04.2014

EMC – uus rahvusvaheline klient

Creatumil on au tervitada oma klientide seas globaalset tehnoloogialiidrit EMC. Esimeseks koostööprojektiks on e-kommunikatsiooni visuaalsete lahenduste loomine tippklassi serverile EMC VNX5300, mida hakkavad kasutama kümned EMC tooteid edasi müüvad riigid Euroopas ja ka laiemas maailmas.

EMC ei vaja omas kategoorias pikka tutvustust .. või kui, siis tasub klikata siia http://estonia.emc.com/index.htm?fromGlobalSiteSelect

->
29.03.2014

Creatum nõustas abipolitseinikke

Creatumi partner ja loovjuht Igor Baturin jagas Tartus toimunud Eesti Abipolitseinike Kogu seminaril oma 16aastast kogemust Eesti jõuametkondade kampaaniate loomisel. Aja jooksul ja eri agentuurides Creatumi loovjuhi meeskondades sündinud kampaaniad „112“,„Uus Eesti Politsei“, „Õiguse Jõud“, „Elu Kutse“, „Vapruse Kutse“ jt on olnud nähtavate ja tugevate tulemustega.

Eestis tegutseb 838 abipolitseinikku, kes teevad kutseliste politseinike abistamisel aastas ära sama suure töö kui 44 politseiametnikku ühes maakonnalinna jaoskonnas. Creatum soovib jõudu ja edu, praeguses geopoliitilises ajas vajab meie ühiskond turvatunnet varasemast veelgi enam.

->
26.03.2014

Titanicu näitusel enneolematu menu

Titanicu näitusel on tänase seisuga käinud 200 000 inimest. Muuseumiekspertide sõnul on tegu täieliku rekordiga, mida pole lihtne üle lüüa. Võrdluseks võib tuua Kumu aastase külastajate arvu, mis oli mullu veidi üle 128 000. Praegu viimast nädalat avatud näituse külastajate arv pani ahhetama nii Eesti muuseumieksperdid kui ka Lennusadama oma inimesed. Ennustada julgeti ligi kaks korda väiksemaid arve. Näituse tulust renoveeritakse ajalooline jäälõhkuja “Suur Tõll”.
Creatum õnnitleb oma pikaajalist klienti ja on rõõmus, et sai näituse sünnis kaasa lüüa kahe suure 9x3m disainpannoo loomisega, mis täiendasid USAs sündinud näituse originaalformaati.

->
25.03.2014

Creatum esines Ameerika Kaubanduskoja ärifoorumil

Creatumi partner ja juhataja Moonika Kiop Ameerika Kaubanduskoja korraldatud ärifoorumil turunduskommunikatsiooni planeerimise võtmeprintsiipe ning sai sooja vastuvõtu osaliseks.http://amcham.ee/amcham-women-in-entrepreneurship-innovation-forum-2014-challenges-female-professionals-to-release-their-potential/
->
20.03.2014

Uus klient – Eesti Päevaleht

Creatumil on heameel tervitada oma klientide soliidses portfellis Eesti Päevalehte. Agentuurina meeldivad meile väljakutsed ning tarbijaskonna uute e-harjumustega silmitsi seisval trükiajakirjandusel on neid pakkuda rohkelt. Esimese koostööprohektina valmis „Pressipreemiate kampaania“, mida saad vaadata PP

->
25.02.2014

Creatum võitis Ajakirjade Kirjastuse hanke

Creatumil on heameel teatada, et võitsime agentuurikonkursi paljude tugevate agentuuride vastu ning jätkame koostööd Ajakirjade Kirjastuse uue tellimiskampaania väljatöötamiseks. Creatum võitis kliendi lennuka ja läbimõeldud visuaalse poole ning süsteemselt läbimõeldud kampaania müügimehhaanikaga.

->
05.02.2014

Creatum võitis elekter.ee usalduse

Elekter.ee on Alexela Gruppi kuuluv uus ja ambitsioonikas elektrimüüja Eesti turul. Creatum tervitab uut klienti ja annab peagi üle uues, erksamas võtmes turunduskommunikatsiooni materjalide paketi. Sest … soodsam elekter on inimõigus!

Elekter.ee tutvustab end nii: me ei pärine vanast suurest monopoolsest süsteemist. Meie meeskonnas on elektrienergia teenuste arendamise kogemusega spetsialistid, Cambridge’i kraadiga elektribörsi analüütikud, pika kogemusega elektrienergia asjatundjad, kes suudavad analüüsida ja aru saada kogu elektrijaama tööprotsessist, Eesti tippfinantsistid ja IT-insenerid.

->
05.02.2014

Valmis identiteet Spaaremaa WellFestile

Spaaremaa WellFestil on uus särtsakas start-up üritustesari, mille eesmärk on kutsuda inimesi avastama Saaremaad ja kõike saaremaist. Creatumil oli heameel luua ettevõtrmisele vallatu logo, CVI jt kommunikatsioonimaterjalid.

->
31.01.2014

Valmis uudne esitlus Riigikantseleile

Eesti valmistub saama 2018. aastal Euroopa Liidu eesistujamaaks. Käivitunud on mahukas ettevalmistusprotsess selleks vastutsurikkaks ülesandeks. Osana sellest tellis Riigikantselei Creatumilt uudses tehnoloogias teostatud ja eridisainiga interaktiivse esitluse, mis aitab riigi eesmärke ja vajadusi paremini tutvustada ja mõista. Presentatsiooni keskse navigatsiooniteljena sündis „lõvipuu“ kujund, mille alltekstiks on nii tugev meeskonnatöö kui ka Eesti riigi sümboolika tõlge e-ajastule omasesse võtmesse.

->
30.01.2014

Creatum lansseeris Nordic Hypo

Creatumil on au ja heameel tervitada oma klientide ringis kogenud finantsspetsialiste ning lansseerida koostöös uus hüpoteeklaenu kaubamärk Nordic Hypo. Ettevõtte sihiks on pakkuda usaldusväärset finantsteenust, mida praegu seostatakse eelkõige pankadega.
Nordic Hypo on Eesti kapitalil põhinev finantseerimisasutus, mis pakub laenu kinnisvara tagatisel. Ettevõtet iseloomustab pangale omane usaldusväärsus ja läbipaistvus, samas ka väiksemale ettevõttele omane paindlikkus ja personaalsus. Nordic Hypo meeskond koosneb spetsialistidest, kellel on Eesti laenuteenuste turul pikaajalised kogemused.

->
25.01.2014

Uus klient – Saunamaailm

Saunamaailm on oma valdkonna turu- ja arvamusliider, kes on oma alale tõsiselt pühendunud. Lisaks mahukale tipp-brandide esindusõigusele on ettevõttel esinduspood Järve Keskuses, rahvusvaheline internetipood www.saunainter.ee ja ainulaadne Saunaküla lõõgastuskompleks. 

Creatum tervitab uut klienti, kes ei ole siiani vajanud edukaks tegevuseks kommunikatsioonituge. Ajad on aga muutumises ja esimese ühisprojektina käivitub väiksem kampaaania kaubamärgi tuntuse tõstmiseks ja jaemüügi aktiveerimiseks.

->
01.12.2013

Soolise võrdõiguslikkuse klipid on kogunud 198 563 vaatamist!

Soolise võrdõiguslikkuse kampaania saab selle aastanumbriga läbi. Kokku on loodud teleklippe stereotüüp.ee veebilehel vaatamas käinud 47500 inimest, sotsiaalmeedias on klippe vaadatud enam kui 198563 korral. Klippe on jagatud nii Lätis, Leedus, Soomes, USA-s kui UK-s.
Jääme lootma, et kampaania on alguseks hoiakute muutmisele ühiskonnas.

->
17.11.2013

Uued Oriola brändid meie portfellis

Huulehooldusvahendite brändi Blistex ning kalaõli ja kalamaksaõli toodete brandi Lysi müük on läinud hästi. Nii on meie hea klient Oriola on toonud Creatumisse lisaks uued brandid Absolut Dry, Gefilus ja Salus-Haus. Tegemist oma ala tippu kuuluvate tootebrandidega ning Creatum on täis energiat suurendamaks ka nende turuosa.

->
16.11.2013

Creatum disainis Titanicu näitust

Lennusadama angaarides avati suur rahvusvaheline näitus «Titanic: lugu, leiud, legendid». Näitusel saab näha enam kui 150 originaaleset ja elusuuruses laevaruumide rekonstruktsioone. Sellises mahus Titanicu näitus on kogu Põhja-Euroopa regiooni jaoks esmakordne.

Eestis arendati näituse originaalformaati edasi ja nii oli Creatumil au disainida näituse osana kaks suurt infograafilist lisastendi.

->
15.11.2013

Valmis uus CVI Domus Kinnisvarale

Vähesed teavad, et Domus Kinnivara on Eesti suuruselt neljas kinnisvarabüroo, mille esindused asuvad üle kogu riigi. Usume, et Creatumis sündinud uus identiteet aitab kaasa kinnisvarabüroo positsiooni teadvustamisele ja ettevõtte veelgi kiiremale kasvule. Uues logos peegelduvad ettevõtte võtmeväärtused: professionaalsus, soojus ja avatus.

Vaata Domus Kinnivara uut identiteeti siit.

->
07.11.2013

Uus klient – Riigikogu

Creatumil on au teatada, et võitsime riigihanke Riigikogu uue kodulehekülje sisutekside loomiseks. Uue kodulehe teostab meie hea partner ADM.

->
10.10.2013

Creatum värskendas HansaGrupi identiteeti

HansaGrupi kaubamärgid läbisid grupi restruktureerimise käigus ka identiteedi facelift`i. Creatumis sündinud uus logo kannab endas sõbralikkust, kaasaegsust ning transpordigrupi arengule ja liikumisele viitavat dünaamikat.

Grupi tuntuimad kabamärgid on Hansabuss, Hansarent ja CityTour. Uuenduste käigus muutus Hansabussi tütarfirma Mulgi Reisid ärinimi ja kaubamärk Hansa Liinideks.

Hansabussid

->
04.10.2013

Creatum võitis Tööinspektsiooni hanke

Tööinspektsioon koos partneritega viis läbi riigihanke leidmaks agentuuri sotsiaalkampaania „Tunne oma õigusi. Eelista töölepingut.“ läbiviimiseks. Creatumi võitis ideega, mis keskendub töölepinguta töötamise teravale kujundile – kui Sul pole lepingut, siis suure tõenäosusega ei tunne sa end ka inimesena.

->
15.09.2013

Uus energia Creatumi meeskonnas

Creatumil on hea meel teatada, et meie personaliotsingud on päädinud uute tugevate inimeste liitumisega. Meeskond on saanud värskendust uue projektijuhi Anna-Liisa Reinsoni ja disaineri Ilja Generalovi näol. Anna-Liisa on lõpetanud Tallinna Ülikoolis reklaami- ja meedia eriala ning omandanud projektijuhtimise kogemuse Euroopa Keskpangas töötades. Ilja on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala ja loonud oma varasemas elus arvukalt kauneid disaine laiale klientide ringile.

->
11.09.2013

Creatumi idee võitis Aasta Digiteo tiitli

Selgusid Best Internetil Aasta Digitegu 2013 võitjad. Lisaks Creatumi ja ADM`i koostöös valminud Scoutspataljoni värbamiskampaaniale võitsid tiitli Lets Do it! World, Swedbanki “Kiire kontojääk”, ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus proovitellimuste kampaania, Partnerkaardi veebileht ja iseteenindus ning Tahe Outdoors uudiskiri.

Scoutspataljoni uute sõdurite värbamiseks läbi viidud integreeritud kampaania “Kutse valitute sekka” fookus oli veebireklaamil. Erinevalt varasematest oli seekordne värbamiskampaania üles ehitatud väärtustele, salapärale ja uudsusele. Online-reklaamina kasutasime animeeritud bännereid, kus Scoutspataljoni võitleja ilmumine oleks sama üllatuslik kui lahingus ja tema märkide keel oleks arusaadav vaid väljavalitutele.

Bännerreklaam oli paigutatud standardpindadele, mis aga “väljus bänneri piiridest”. Bännerid saavutasid rekordilisi tulemusi nii Clickiti reklaamivõrgustikus kui ka suurtes online-portaalides ning kampaania kaudu leitud meestest moodustati reaalselt uus 30-meheline Scoutspataljoni rühm. Vaata võidulahendusi: http://demod.adm.ee/scouts/html/ ja  http://clickit.ee/banners/scouts_200x600.html

->
13.08.2013

Creatum võitis Haigekassa riigihanke

Haigekassa riigihange kampaaniale „Patsiendi õiguste ja kohustuste kampaania“ seadis fookusse teavitada sihtgruppi 26-65 sellest, et perearst on kõrgelt haritud spetsialist, kes suudab tervet pere nõustada ja ravida enamike haiguste osas. „Perearst on Sinu pere usaldusisik ja lahenduste pakkuja terviseküsimustes“.

Komisjoni hindamistabelist nähtub, et Creatumile tõid võidu tugev loovus ja kõrgel tasemel planeeritud meedia. Viimase eest tänusõnad partnerile Media House.

->
27.06.2013

Age Com ostis Creatumis 30% osaluse

Baltikumi suurim turunduskommunikatsiooniettevõtete kontsern Age Com omandas AI Estonialt 30%se osa analüütilises reklaamiagentuuris Creatum. Tervitame uut strateegilist osanikku ja liigume koos uute töiste võitude poole.

Age Com OÜ on asutatud 1992 ja kontsern tegutseb praeguseks 5 riigis. Kontserni konsolideeritud käive aastal 2012 oli 55,1 miljonit eurot, sellest: Eesti 21,7 miljonit eurot ja Baltikum kokku 54,7 milj eurot. Töötajaid on kontsernis kokku 300.

->
28.03.2013

EV 95 e-mälumäng kogus 22 534 osalejat!

Creatumil on heameel teatada, et priiuse põlistamise päevale pühendatud mälumängus osalejate arv ületas eesmärgi mitmekordselt. Mängu mängis tipphetkel üheaegselt üle 1600 inimese ja osalejate koguarvuks kujunes 22 534.
“See teeb meele ikka väga rõõmsaks, et inimesed pärandiaasta mälumängu niivõrd suure entusiasmiga mängisid. Oli ka kuulda, et küsimused pakkusid just parasjagu väljakutset ning mängust saadi uusi teadmisi. Eks meie eesmärk oligi mängijate teadmistepagasit kasvatada,” jäi mälumängu patroon ja pärandiaasta saadik Ivo Linna tulemusega väga rahule.


Creatumis sündis mängu disain ja navigatsiooniloogika, teostavaks partneriks 1k Digital. Mängu tellijaks oli Riigikantselei koostöös Kultuuripärandi aasta ja Muinsuskaitseametiga.

->
13.03.2013

Lennusadamale Aasta Turundustegu + Aasta Turundusteo Grand Prix!

Creatumil on hea meel teatada, et meie üks aegade mahukamaid projekte – Lennusadam – tegi turunduskonverentsi Password 2013 auhinnagalal puhta töö, võites Aasta Turundustegu 2012 Grand Prix’, Aasta Turundustegu 2012 avaliku sektori kategooria ja tiitli Aasta Turundustiim 2012!

Avamisaasta eesmärk oli 110 000 muuseumikülastajat. Kokku külastas Lennusadamat 2012. aasta seitsme ja poole kuu jooksul 235 000 muuseumikülastajat, 30 000 üritustel osalejat ning kümned tuhanded inimesed väliüritustel. 

Lennusadamas korraldati üle 75 ürituse ning meedias räägiti muuseumist avamiseelse 2 aasta jooksul erinevates riikides umbes 400 korral (neist pooltel kordadel väljaspool Eestit).

->
13.03.2013

Creatum – osa Aasta Turundustiimist 2012

Lennusadam võitis lisas Aasta Turundustegu 2012 Grand Prix’le ja Aasta Turundustegu 2012 avaliku sektori kategooriale ka tiitli Aasta Turundustiim 2012! Creatumil on au olla osa sellest meeskonnast ja õnnitleda kaasvõitlejaid Lennusadamast, PR agentuurist JL& P, meediaagnetuurist Media House ja turundusagentuurist Marketingi Instituut.

Creatum osales 2012. aasta suursündmuseks kujunenud Lennusadama taasloomises alates nn tootearendusfaasist, panustades lisaks põhitööks olnud tekstidisainile veel väga erinevates töölõikudes.

->
11.03.2013

Creatum – osaline Aasta Meediateos

Reedel, 8. märtsil toimus Äripäevas Aasta Meediategu 2012 žürii koosolek, mille käigus valis žürii välja võitjad viies kategoorias. Meediategu 2012 sotsiaalkampaania kategooria võitjaks kuulutati kampaania „Eesti XI rahva ja eluruumide loendus 2011: Igaüks loeb!“, mille loovlahenduse töötas välja Creatum.

Õnniteleme klienti Statistikaametit ja meediaagentuuri Inspired Universal McCann`i.

->
02.03.2013

02.02.2013 Muuseumigala: Lennusadam on Eesti parim uus muuseum

Muuseumigala: Lennusadam on Eesti parim uus muuseum
31. jaanuaril toimus Lennusadama angaarides selleaastane Eesti muuseumide auhinnagala. Lennusadama aasta parima uue muuseumi tiitli võttis vastu Ott Sarapuu, Urmas Dresen kuulutati aasta muuseumiarendajaks ning EAS andis Lennusadamale aasta turistisõbra auhinna.

Meremuuseum: “See on suur tunnustus kogu Eesti Meremuuseumi meeskonnale ning kõigile, kes aitasid Lennusadama reaalsuseks saada. Samuti kõigile meie külalistele, kes on Lennusadamat pidanud piisavalt oluliseks, et meil külas käia üks, kaks ja isegi enam kordi.”

Creatumi panuseks Lennusadama valmimisse olid tekstid, tõlked ja osaline sisegraafika arendus.

->
26.02.2013

Uus klient – Ajakirjade Kirjastus

Creatumil on heameel teatada Ajakirjade Kirjastuse agentuurikonkursi võidust. Esimese koostööna sünnib märtsi lõpus eetrisse minev suur ajakirjade tellimiskmapaania.

Eesti ajakirjade kirjastamise turuliider AS Ajakirjade Kirjastus annab välja 28 väljaannet, mille lugejate koguarv on üle 800 000. Kirjastuse väljaannete hulka kuuluvad ajakirjad Kroonika, Eesti Naine, Naised, Teleleht, Kodukiri, Anne & Stiil, Tervis Pluss, Oma Maitse, Pere ja Kodu, Intelligent Life, Top Gear, Saladused ja Jana.

->
25.11.2012

Uus klient – Oriola

Creatumil on hea meel teavitada agentuurikonkursi võidust, mis tõi meie kliendiportfelli ühe farmaatsiatoodete juhtiva turustaja Oriola. Koostöö esimeses etapis algab töö kätekreemide ja huulepalsamite brandiga Blistex ning kalamaksaõli toodete brandiga Lysi.

Oriola OY tegutseb Soomes, Rootsis, Venemaal, Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõte on rohkem kui sada aastat kujundanud oma rolli heaolu- ja tervishoiuvaldkonnas. Ettevõtte partneriteks on farmaatsiaettevõtted, apteegid, haiglad, veterinaarid, esmatarbekaupu müüvad kauplused, tervisepoed ja tervishoiuasutused.

->
25.10.2012

Postimees valis Creatumi reklaami kuu parimaks

Postimees Online valib iga kuu asjatundjate žürii abil välja kuu parima reklaami. Septembrikuu parimaks valiti Creatumis Scoutspataljoni jaoks valminud erilahendus.

Lisaks roomavale sõdurile oli meedias ka teine erilahendus – köiega laskuv sõdur. Minimalistlikus laadis teostatud internetikampaania eesmärk on värvata Scoutspataljoni 80 uut tegijat. Klikke kogus kampaania üle 35 000, mis ületas prognoosi kordades.

->
03.10.2012

Teletorn – Aasta Turismitegu!

Creatumil on rõõm teatada, Tallinna linna konkursi „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2012“ võitis Aasta Turismiteo kategoorias Tallinna Teletorni projekt. Finaali sai teinegi Creatumi suurema panusega projekt – Lennusadam.

Konkursi „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2012“ eesmärgiks on aidata kaasa ettevõtluse arengule ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid inimesi ja organisatsioone.

Selle aasta Turismiteo nominendid olid: Mereajaloo ekskursioon ajaloolise kuunariga „Kajsamoor“ (Warren Equipment OÜ), Eesti Meremuuseum Lennusadamas (Eesti Meremuuseum), Tallinna Teletorni arendamine turismiatraktsiooniks (SA Tallinna Teletorn).

->
24.09.2012

Creatum 2011. aasta kiire tõusja

Vastavalt ERALi (Eesti Reklaamiagentuuride Liit) poolt avaldatud reklaamiagentuuride majandusaasta tulemuste võrdlustabelile on Creatum 2011. aasta suure kasvu teinud agetuur: http://www.eral.ee/page.php?nid=32&pid=6
Creatumi kasv võrreldes 2010. aasta tulemustega on 84,52%.

Creatumi 2011. aasta suurimad tööd olid Teletorni uus avamine, Teadusaasta, osalemine Lennusadama ekspositsiooni loomises, Microsofti mitmed e-turunduskampaaniad, If tütarbrändi Poliis.ee pea igakuised kampaaniad, Maanteeameti Kiivri kampaania, Tartu Ülikooli erinevad teenuse hanked, Statistikaamet Rahvaloenduse kampaania ja teised põnevad projektid. 

Äripäeva turunduse topis 21.09 kajastati Creatumit kõikide vastavat EMTAK koodi omavate ettevõtete pingereas samuti 13. kohal (Äripäeva metoodika arvestas nii käivet, kasumit, omakapitali tootlust, rentaalbust ja kasvu võrreldes eelmise majandusaastaga). Kokku reastas Äripäev 36 antud sektori edukamat ettevõtet.
Tänud kõikidele klientidele usalduse ja koostöö eest!

->
21.09.2012

Nominatsioon Eesti Disainiauhindadelt 2012

21. septembri õhtul kuulutati Lennusadamas välja Eesti Disainiauhinnad 2012 laureaadid. Creatumi töödest jõudis aasta parimate disainitööde hulka Tallinna Teletorni infograafika, mis pälvis pronksi: http://defol.io/eda/2012design–1-29.

Creatum õnnitleb koostööpartnerit Produktsioonigruppi, kellega koos valmis Lennusadama ülipopulaarseks osutunud projekt ning kes pälvis nii parima disainiprojekti kui parima disainimeeskonna tiitli.

->
15.06.2012

Creatumile välisfestivalidelt kaks hõbedat

Selgusid rahvusvaheliste reklaamifestivalide Golden Hammer ja KIAF tulemused. Eesti agentuuridest oli võidukaim Creatum, saades mõlemalt konkursilt hõbeda Teadusaasta disaini eest. Kontuur võitis KIAFil filmikategoorias pronksi ning Velvet Golden Hammeril keskkonnadisaini kategoorias hõbeda.

Golden Hammer 2012 võitjad: www.hammer.lv/?id=324
KIAF 2012 võidutööd: kiaf.com.ua/en/winners/A

Creatumile tõi Golden Hammeril ja KIAF-il hõbeauhinnad Teadusaasta disain.

->
17.05.2012

Kuldmunalt Creatumile kaks muna!

Eelmise aasta parimate tööde hulka arvati Creatumi Teadusaastale loodud illustratsioon, mida saad vaadata siit  ja Postimehe kontsernile loodud venekeelse seltskonnaportaali printreklaamid seeriast „Paparazzo“. Viimaseid saad vaadata siit.

->
11.05.2012

Lennusadam – suurprojekt ka Creatumi jaoks

Creatumi panuseks ühte Põhja-Euroopa võimsamasse muuseumisse oli kogu muuseumi tekstipoole kureerimine – ekspositsioonide ja multimeedia copy’de loomine, tekstimaterjali toimetamine ja loov kirjutamine. Lisaks olid Creatumi töölõiguks tõlked inglise ja vene keelde ning osaline sisegraafika arendus. Kaheaastase tööperioodi jooksul läbis agentuuri ca 800 lk erinevaid originaaltekste.
Lennusadam avati suurejoonelise VIP-vastuvõtuga reedel 11. mail kell 19:00. Ligi 2000 külalisel oli võimalus vaadata suurejoonelist Mart Kolditsa lavastatud performance`it,

mis sulandas Tõnu Kaljuste kammerkoori teatraalsete elementidega sümbolitihedaks vaatemänguks. Järgnenud päeva hommikul avas muuseum uksed külastajatele ja 33-tunnise avamismaratoni jooksul müüdi pileteid 11 200 inimesele. See on pea sama palju, kui on Haapsalu linnas elanikke.

Lennusadamas asuvad maailmas esimesed nii suuremahulised raudbetoonkoorikust kuplitega angaarid, mis inseneritehniliselt olid kindlasti teerajajateks teistele 20. sajandi olulistele betoonehitistele üle maailma. Vesilennukite angaarid ja kogu Lennusadama kompleks ehitati aastail 1916-1917 I maailmasõja eelse Peeter Suure merekindluse osana. Vaata lähemalt: lennusadam.eu 

->
03.05.2012

Valmis kampaania Tele2 ärikliendile

Creatumil on rõõm tervitada uut klienti Tele2-e, kelle ärisuuna teenindamine võideti konkureerivate agentuuride ideede ja visioonide võrdluses. Koostöö esimeseks pääsukeseks on MultiNet`i kampaania, mis on avalöök Creatumis loodud uuele B2B loovstrateegiale. Vaata klippi nr 1 siit.

->
05.04.2012

Tallinna Teletorn avas uksed!

Uusimal Eesti innovatsioonil põhineva multimeediaekspositsiooniga Tallinna Teletorni avas eile majandusminister Juhan Parts. Creatumi jaoks oli Teletorni uuendamine üle poole aasta kestnud suurprojekt, kus panustati kõikide ekspositsioonitekstide loova kirjutamise ja toimetamise, tõlgete organiseerimise, siltide, viitade ja sisegraafika loomise ning tootmisega. Lisaks valmisid Creatumis Teletorni uus koduleht ja peamised trükised. 

Võrreldes 1980. aasta algversiooniga on Teletorn oluliselt muutunud. Vaatekorrusel tervitavad külastajat 22 erinevat puutetundlike ekraanidega robotit, mis liiguvad ja pööravad vastavalt külastaja enda liikumisele. Need kosmilised robotseened annavad ülevaate Eesti inimeste tippsaavutustest läbi aegade – nimed, faktid ja lood, mille kaudu tunneb meid maailm aga mida ei pruugi tunda paljud meist endist. Osad robotseened töötavad pikksilmana, tuues külastajani Tallinna ja Harjumaa paigad, kohad ja nendega seotud ajaloo.

Teletorni külastajate arvuks on aastas prognoositud vähemalt 100 000 inimest nii Eestist kui mujalt maailmast. Torni pidulikult avanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts mainis isegi numbrit 130 000. Täiskasvanule maksab tavapilet seitse, lastele neli eurot. Kes tahab järjekorra puhul kiiresti liftiga üles pääseda, peab 11 eurot välja käima. Teletorni uuendamine läka maksma 6,6 miljonit eurot, millest enamus tuli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu fondidest.

Vaata lähemalt: www.teletorn.ee

->
22.03.2012

Algab koostöö Soome kõrgtehnoloogia loojaga

Creatum alustab koostööd Soome rohelise (laine)energia tehnoloogiat arendava ja tootva ettevõttega AW Energy. Pilootprojektina sünnib ettevõtte uus kodulehekülg. 

AW Energy unikaalse tehnoloogia eelised avanevad kevadel maailmale laiemalt Portugalis, kus antakse käiku esimene testitud laineenergia park.

Creatumi jaoks on tegemist järgmise sammuga teenuste ekspordi strateegilises suunas.

->
10.03.2012

Creatum jätkab Eesti Kaitseväe kommunikatsiooni-partnerina

Creatumi pakkumus osutus edukaks Kaitseressursside Ameti avatud hankemenetlusel „Reklaamikampaania korraldamine 2012–2014“ mis kuulutati välja 19.12.2011. Sellega jätkab agentuur edukat partnerlust, mis päädis perioodil 2008 – 2012 Eesti Kaitseväe kuvandit arendavate kampaaniate „Elu Kutse“ ja „Vapruse Kutse“ sünniga. Lisaks Creatumile on perioodil 2012 – 2014 partneriteks agentuurid DDB ja Alfa-Omega Communications.

->
06.02.2012

E-rahvaloenduse maailmarekord löödud

E-rahvaloendusel loendati esialgsetel andmetel 814 848 inimest ehk 62% Eesti arvestuslikust elanikkonnast. See tulemus ületas Statisikaameti ootusi kolmekordselt ja võttis maailmarekordi au Kanadalt, kus e-rahvaloendati 54,6 protsenti elanikest.

Isikuankeete, mille puhul olid loendatud ka inimese leibkond ja eluruum, oli kokku 815 467 ehk 62% Eesti arvestuslikust rahvaarvust. “Kui arvestame ka inimestega, kelle leibkonnaliikmetest oli osa loendamata või eluruumiankeet täitamata, on täidetud püsielanike isikuankeete 880 455, mis moodustab arvestuslikust rahvaarvust 66,7%,” rääkis rahva ja eluruumide loenduse projektijuht Diana Beltadze.

E-loenduse lõplik osakaal selgub pärast rahvaloenduse tulemuste avaldamist maikuus, kui on teada Eesti tegelik rahvaarv. Eestis kestab rahvaloendus 31. märtsini. Esimese kuu jooksul (31.12.2011–01.02.2012) said Eesti alalised elanikud vastata küsimustikule internetis. Neid, kes e-loendusel ei osalenud, külastavad ajavahemikus 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad

->
02.11.2011

Creatum võitis Rahvaloenduse riigihanke

Statistikaamet viis hanke läbi eesmärgiga leida 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse teavituskampaania loovlahenduse väljatöötaja ja vajalike reklaammaterjalide tootja leidmiseks. Creatumi võidutöö keskendus rahvaloenduse sümboolse dimensiooni juurde- ja väljatoomisele lisaks kampaania baasvajaduseks olevale tehnilisemale teavitusfunktsioonile.

Rahvaloendus algab 31. detsembri varahommikul kell 00.00, kokku vältab loendus kolm kuud (31. detsember 2011 kuni 31. märts 2012) ja esmakordselt on võimalik valida, kas täita küsimustik internetis või oodata rahvaloendaja külastust.

Eesti rahvaloendustel on 130-aastane ajalugu, esimene täiemõõduline rahvaloendus toimus Eesti alal 29. detsembril 1881. Kokku on Eestis toimunud kümme rahvaloendust: 1881., 1897., 1922., 1934., 1941., 1959., 1970., 1979., 1989. ja 2000. aastal. Toimunud rahvaloendused kujutavad endast kümmet põhjalikku sissevaadet Eesti rahvastikku – teisi nii põhjalikke andmeid pole.

->
28.10.2011

Creatumile Eesti parima graafilise disaini auhind

Creatumis valminud Teadusaasta kampaania posterid võitsid kuldse auhinna Art Directors Club of Europe`i (ADCE) Eesti konkursil ja pääsevad otse Euroopa lõppvõistlusele. Võidutöö ja teiste Eesti 2011. aasta disainiparemikku arvatud töödega saab tutvuda siin


ADCE elik Art Directors Club of Europe on Euroopa juhtivate reklaamiagentuuride ja -kettide ellu kutsutud üleeuroopaline suurem konkurss, mis toimub igal aastal ja mille fookus on loovuse edendamine ja väärtustamine just turunduskommunikatsiooni visuaalsel poolel. Erinevalt kohalikust Kuldmuna konkursist, juhib žürii tööd Eestis mõni Euroopa tunnustatud disainiguru.

->
15.10.2011

Creatum võitis Eesti Politsei TV-klippide hanke

Creatumil on võidu üle heameel, kuna konkureeris antud hankel Eesti tippu kuuluvate reklaamiagentuuridega Kontuur Leo Burnett ja DDB.

Kui varem on Eesti Politsei tellinud reklaamiagentuuridelt valdavalt kadettide värbamisele suunatud kampaaniaid, siis antud hanke raames sündivate TV-klippide eesmärk on ennetustegevus ehk kuritegudest teatamise ja sekkumise propageerimine eesmärgiga muuta Eesti elamiseks veelgi turvalisemaks ja meeldivamaks kohaks. Koostöös valmib kaks 20-sekundilist klippi.

->
10.10.2011

Ajaloomuuseumi Suurgildi Hoone on Tallinna Arendustegu 2011

Eesti Ajaloomuuseum avas Suurgildi hoone uue püsinäitusega “VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” 28. mail 2011. Sisearhitektuurne projekt ja uus püsiekspositsioon valmisid Eesti Ajaloomuuseumi, OÜ KOKO Arhitektid ja OÜ Produktsioonigrupp koostööna. Arhitektuurse projekti tegi OÜ Restor, ehitustöid teostas OÜ Tarrest Ehitus. Creatum osaled uue ekspositsiooni arenduses koostöös Ajaloomuuseumi ja Produktsioonigrupiga.

Suurgildi hoone (Pikk 17) on avatud neljapäevast teisipäevani kell 10-18, kolmapäeval on Suurgildi hoone kinni. 1. maist kuni 31. augustini avatud iga päev kell 10-18. Soovitame minna ka koos lastega!

->
15.08.2011

EES-Ringlus otsustas Creatumi kasuks

Creatum võitis EES-Ringluse usalduse oma kogemusega rohelist mõtteviisi propageerivate initsiatiivide ellu aitamisel. Creatum alustab eeltööd teavituskampaania väljatöötamiseks ja selle kajastamiseks meedias. MTÜ EES-Ringlus on loodud elektri- ja elektroonikaseadmete ning patareide ja akude tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate poolt neil lasuvate tootjavastutuse kohustuste täitmiseks. Ühing loodi 16.02.2005 28 EE-seadmete tootja/maaletooja poolt.

Ühingu eesmärgiks on mh läbipaistva ja säästliku süsteemi loomine ja opereerimine, võimaldamaks elektri- ja elektroonikaseadmete või patareide ja akude tootjatel täita neil lasuvaid kohustusi elektri- ja elektroonikaseadmetest või patareidest ja akudest tekkivate jäätmete käitlemisel.

->
10.08.2011

Uus klient – Ehituse ABC

Ehituse ABC viis läbi agentuurikonkursi ja Creatumil õnnestus kliendi usaldus võita oma mõtlemise ja TV-klipi ideega.

Ehituse ABC kaubamärgi omaniku Optimera Estonia eesmärk on saada Balti riikide juhtiv ehitusmaterjalide, viimistlus- ja sisustuskaupade ning koduaiatoodete müüjaks, kes pakub kliendile kaasaegseid ja keskkonnasõbralikke lahendusi. Ettevõte kuulub rahvusvahelise suurkontserni Saint-Gobain Grupi koosseisu.

->
10.07.2011

Uus klient – Eesti Meedia Grupp

Creatumil on au lansseerida Eesti turul uus vene sihtrühmale suunatud meediatoode.
Eesti Meedia on Eesti suurim meediakontsern, mis ainsana ühendab endas nii trüki- kui elektroonilist meediat. Kontserni lipulaevaks on Eesti vanim ajaleht – Postimees. Eesti Meedia omab poolt Eesti suurimast ajalehest Õhtuleht ning samuti poolt suurimast ajakirjade kirjastajast Ajakirjade Kirjastus.
Kontserni kuuluvad ka kohalikud lehed Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane. Elektroonilistest kanalitest kuuluvad kontserni Kanal 2 ja Trio Grupp. Eesti suurim trükikoda Kroonpress on samuti kontserni osa. Eesti Meedia omanikuks on 100% Põhjamaade meediakontsern Schibsted.

->
22.06.2011

Creatum võitis Teadusaasta riigihanke

SA Archimedes viis läbi riigihanke, mille eesmärgiks oli leida partner TeaMe programmi teavitus ja mainekujunduskampaaniate planeerimiseks ja ellu viimiseks. Põhjaliku statuudi ja laiapõhjalise hindamiskomisjoniga aasta ühe kaalukama riigihanke võitis Creatum tänu oma meeskonna kogemustele ja pühendumusele. Võitnud loovlahendus „Miks?“ keskendus inimloomuse küsivale algele, kui teaduse ühele põhilisele lättele.

Eelseisev kampaania jaotub kogu aastale ning sisaldab endas nii katuskampaaniat laiema üldsuse mõjustamiseks kui ka alamkampaaniat noorte huvi süvendamiseks reaalainete ja –teaduste vastu.

Sihtasutus Archimedes avab Euroopa haridus- ja teadusruumi Eesti jaoks koostööprogrammide ja -projektide kaudu ning loob tingimusi programmides osalemiseks kõrghariduse akrediteerimise ja teaduse hindamise kaudu.

->
13.06.2011

Rahvusvaheline tunnustus Creatumi korporatiivsele disainile

Heameel on teatada, et Creatum võitis rahvusvahelisel reklaamifestivalil Golden Hammer hõbeda, mis oli ühtlasi kõrgeim festivalil välja antud auhind korporatiivse disaini kategoorias. Preemia sai eelmisel aastal valminud mahukas sisegraafikalahendus Pärnu Kutsehariduskeskuse uuele õppehoonele, mis on pälvinud laiema tunnustuse ka varem. Creatum tänab veelkord klienti julge valiku eest ja ootab uudiseid Euroopa tippfestivalidelt ADCE (Art Directors Club of Europe) ja Cannes`i Reklaamifestivalilt, kus mainitud töö samuti konkureerib.

Golden Hammer on aastatega kasvanud Baltikumi esindusfestivalist tõeliseks rahvusvaheliseks foorumiks.

Nii osalesid sel aastal lisaks Baltikumi agentuuridele tugevad tegijad ka Hollandist, Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Ungarist, Slovakkiast, Tšehhist, Iisraelist, Poolast ja Hispaaniast. Eesti agentuuridest saavutas Golden Hammeril lisaks kaks äramärkimist (diplom) Identity OÜ ja Kontuur Leo Burnett, kellele anti diplomid nii sotsiaalkategoorias kui TV-klippide kategoorias. Festivali peaauhinna Creativity Case pälvis Ukraina Ogilvy & Mather, parima meediakasutuse auhind läks Slovakkia agentuurile Wiktor Leo Burnett ja meediaauhinna Access Key pälvis Läti Media House.

Creatumile võidu toonud võidutööd saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=vtnYvW6mVRw

->
01.06.2011

Eesti laste ja noorte huvi oma kiivri disainimise vastu oli ülikõrge

Vaid ühe kuu jooksul disainis endale Creatumi loodud kampaania raames unikaalse jalgrattakiivri 9 343 last ja noort, millele anti kokku 84 633 like`i. Samuti oli paljude ise disainitud kiivrite graafiline tase väga kõrge. Unikaalseid külastajaid Maanteeameti kiivridisainimise kampaanialehel ww.kiiver.ee oli sel perioodil jooksul: 46 018, erinevaid alamlehti vaadati 203 953 korral. Oma kiivreid said noored disainerid tutvustada ka Facebookis.

Põhjuse ja samas unikaalse võimaluse endale ise kiiver disainida andis uue, juulist jõustuva Liiklusseaduse säte, mis muudab kiivri kandmise kõigile kuni 16-aastastele kohustuslikuks.

Selle teadvustamiseks korraldas Maanteeamet noortele suunatud tugeva interaktiivse toega kampaania, kus igaüks sai lisaks oma kiivri originaalkujunduse loomisele soovi korral kiivri ka välja osta (see võimalus kestab kiiver.ee-s augusti lõpuni). Kampaania staariks on vabal ajal jalgrattasõitu armastav maailma tippu kuuluv motokrossisõitja Tanel Leok, kes osales kampaanias heategevuslikel alustel.

Kõige enim hääli sai kiiver, mille kujundas Kaljo Kõvask. Teda ootab auhind – Tanel Leoki allkirjaga jalgrattakiiver. Korraldajad tõstavad esile ka Erkki Madi, Allan Popi, Mark Tisleri, Marelle Maiste ja Katrin Kasumetsa loodud disaine. Lähemalt saab edetabelisse tõusnud noorte loominguga tutvuda siin: http://www.kiiver.ee/vaata-ja-hinda/sort/popular.

->
28.05.2011

Creatum võitis KIAF`il kulla

Creatumis sündinud mahukas sisegraafikalahendus Pärnu Kutseharidus-
keskuse uuele õppehoonele võitis kulla Kiievi rahvusvahelisel reklaamifestivalil. Ida-Euroopa üks kõrgemalt hinnatud festivale toimus sel aastal Eesti reklaamiagentuurid olnud Kiievi festivalil vägagi edukad, siis sel aastal pälvis lisaks Creatumile auhinna vaid üks Eesti agnetuur (Age McCann, hõbe). Oluliselt edukamad olid Leedu ja Läti, esimese puhul võitis suurema hulga auhindu Adell Taivas Ogilvy (Vilnius).

Creatumile kulla toonud võidutööd saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=vtnYvW6mVRw

Festivalil Grand Prix` võitnud tööd saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=wJKYD1LZZZM

->
27.05.2011

Creatumile Kuldne Muna graafilise disaini eest

Reedel pärjati Eestis aastal 2010 sündinud väljapaistvamaid reklaamitöid. Creatumis loodud mahukas sisegraafikalahendus Pärnu Kutsehariduskeskuse uuele õppehoonele sai säravaima muna graafilise disaini kategoorias. Creatum teeb veelkordse kummarduse traagiliselt hukkunud Jüri Jegorovile, kes osales meeskonnas juhtiva Art Director’ina.
Reede õhtul KUMUs toimunud Kuldmuna rahvusliku reklaami- ja kommunikatsioonikonkursi galal selgusid Eesti aasta parimad reklaamid, üritusturundusteod, meedialahendused ja PR-projektid. “Aasta reklaamiagentuuri” tiitli sai Utopia, “Aasta üritusturundusagentuuriks” valiti Broadline.events, mis nimetati ka oma valdkonna “Aasta agentuuriks”. Tiitli “Aasta reklaamiklient 2011” pälvis Saku Õlletehas.

->
26.05.2011

Ajaloomuuseumi Suurgildi Hoone sai uue hingamise

“Muuseum peab rääkima oma külastajaga põnevas ja kaasaegses keeles. Tekitama huvi ning panema mõtlema. See keel ei saa olla liiga lihtne, hoopis vastupidi, peab olema modernne ja kultuurne, targalt kaasahaarav ja tundetaiplik,” ütles president Toomas Hendrik Ilves Suurgildi hoone ja uue püsinäituse “VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” avamisel.

Creatumil oli heameel osaleda neljapäeval avatud uue ekspositsiooni loomises koostöös Produktsioonigrupiga multimeedialahendusi arendades.

Lisaks toimetasime ja parendasime koostöös Ajaloomuuseumiga ekspositsioonitekste. Uus interaktiivne ja kaasav lähenemine meie ajaloole pakub põnevat vaatamist ja kaasalöömist nii suurtele kui väikestele muuseumikülastajatele.

->
20.05.2011

Uus klient – IF Kindlustuse bränd poliis.ee

Konkureerides mitme nimeka Eesti agentuuriga võitis Creatum uue kliendisuhte – online liiklus- ja kaskokindlustuse iseteeninduskeskkonna poliis.ee. Esimese kampaaniana allahindluskampaania Happy Day.

Poliis.ee eesmärk on olla turuliider – pälvida klientide usaldus ning olla kõige nõutavam internetipõhine autokindlustuse iseteenindusbüroo. Poliis.ee tagab Sulle selle, mida vajad, just siis, kui seda vajad. Mugav. Soodne. Kiire.

Poliis.ee brändi omanik on If – juhtiv kindlustusselts Põhja-Euroopas ja üks juhtivamaid Baltimaades, mis teenindab Põhjamaades ja Balti riikides ligi 3,5 miljonit klienti. Ifi omanik on If P&C Insurance Holding Ltd., millest 100% kuulub Sampo grupile, Skandinaavia tuntuimale finantsettevõttele.

If pöörab suurt tähelepanu innovaatilise internetipõhise kindlustuse arengule, mille kohta annavad tunnistust paljud kohalikud ja rahvusvahelised auhinnad. Näiteks sai If ajakirja Euromoney Insurance Survey 2009 tulemuste järgi nimetuse „Parim kindlustaja Põhjamaades ja Balti regioonis”. Insurance Survey on prestiižikas uuring ja selline tunnustus on maailma kindlustusturul väga hinnatud. Ifi internetipõhise kindlustuse kogemusi saavad nüüd kasutada ka Poliis.ee kliendid, kelle käsutuses on ka edaspidi tehnoloogilise arengu pakutavad mugavused.

->
06.05.2011

Creatum võitis EAS`i maakondlike ettevõtluspäevade hanke

Creatum konkureeris kampaanialahendusega turu juhtivate agentuuride Der Tanki ja DDBga ning seekord võitis.

Piirkondlike ettevõtluspäevade näol on tegemist kevad- ning sügisperioodil toimuva seminaride sarjaga, mis leiavad aset Eesti maakonnakeskustes. Planeeritav reklaamikampaania eesmärgiks on kutsuda inimesi üles osalema Piirkondlike ettevõtluspäevade üritustel erinevates maakondades ning tõsta Eesti elanikkonna ettevõtlusteadlikkust üldiselt. Piirkondlikke ettevõtluspäevi korraldatakse EASi ja maakondlike arenduskeskuste koostöös.

->
25.03.2011

Algab koostöö Tartu Ülikooliga

Creatumil on au alustada koostööd Eesti vanima ja väärikaima ülikooliga. Koostöö esmaseks etapiks on audit turunduskommunikatsiooni spetsiifilistes lõikudes.

Varasemalt on Creatum nõustanud Tartu Ülikooli Narva Kolledžit. Koostöös sündinud kampaania saavutas kõrge tulemuse.

->
11.03.2011

“Vapruse kutse” jagab tiitlit “Aasta sotsiaalkampaania 2010”

Reedel, 11. märtsil jagati Tallinnas Vene Teatris toimunud aasta turundussündmusel Password 2011 Eesti olulisemaid turundusauhindu. Aasta parimate hulka kuulus ka Creatum`i loodud kampaania “Vapruse kutse” Eesti Kaitseväele (tellija KRA Värbamiskeskus), mis jagas Aasta Sotsiaalkampaania 2010 kõrgeimat kohta kahe teise kampaaniaga (“Euro lansseerimine” ja võrdse kohtlemise kampaania). Lisaks pälvis eriauhinna eakate festivalile “Rohkem aastaid täis sära ja väärikust!” kampaania, kuhu Creatum panustas identiteediloome ja reklaamikommunikatsiooni osas.

Turundustegu 2010″ Grand Prix. Tiitli “Aasta turundustiim 2010” pälvis EMT. “Aasta meediategu 2010” Grand Prix võitis SEB uue internetipanga lansseerimise eest meediaagentuur Mediapool. “Aasta meediaagentuur 2010” tiitli sai MediaCom.

->
09.03.2011

Uus klient – Microsoft

Creatumil on hea meel tervitada oma klientide seas maailma juhtivat tarkvaratootjat ja aidata esimese tööna Eestis turule tuua Internet Explorer 9. Uus kaunim, turvalisem ja kiirem internetilehitseja operatsioonisüsteemidele Windows 7, Vista ja Windows Server 2008 on täieti tasuta ja selle saab alla laadida siit.

Microsoft tegeleb Eestis kliendi- ja partnersuhete haldamise, toodete lokaliseerimise ja Office’i, Windows’i, Windows Server’i ning Microsoft Business Solutions’i lahenduste turundamisega. Pakutakse ka konsultatsiooniteenuseid, et aidata klientidel Microsofti tehnoloogiaid paremini kasutusele võtta. Kliente toetatakse valikuprotsessis, planeerimises, juurutamises ja hoolduses.

->
09.03.2011

Creatum võitis Eesti Olümpiakomitee usalduse

Creatumil on au olla Eesti Olümpiakomiteele abiks Eesti liikumisharrastust propageeriva Internetikeskkonna Trimm.ee lansseerimisele. Just selles veebikeskkonnas saab iga inimene pidada oma treeningpäevikut ja seega oma vormile teadlikumalt tähelepanu pöörata. Veel mitmes muuski mõttes kasulikku Trimm.ee keskkonda aitab partnerina inimesteni viia ka Sportland. Kampaania peaauhinnaks on nädalane reis kahele Londoni 2012. aasta olümpiamängudele. Vaata lähemalt: www.trimm.ee

Eesti Olümpiakomitee on Eesti spordi- ja olümpiaorganisatsioon, kes kuulub rahvusvahelisse olümpialiikumisse, täidab Rahvusvahelise Olümpiakomitee otsuseid, taotleb spordiliikumise tasakaalustatud arengut Eestis ja propageerib olümpismi aateid ja rahu jpm.

->
06.03.2011

Reformierakond võitis valimised

Vabariigi valimiskomisjoni teatel on mandaatide jaotus riigikogus järgmine: Reformierakond võtab 33 kohta, Keskerakond 26, IRL 23 ja sotsid 19. Protsentuaalselt tähendab see, et Reform kogus 28,6 protsenti häältest, Keskerakond 23,3, IRL 20,5 ja sotsid 17,1 protsenti. Riigikokku pääsesid ainult need 4 erakonda.  Reformierakonna saavutuse muudab erakordseks valitsemisvastutuse kandmine Eesti jaoks rasketel kriisiaastatel.

Creatum nõustas Reformierakonda nii strateegilise turunduskommunikatsiooni planeerimise kui kandidaatide taktikaliste privaatkampaaniate lõikes. Reformierakonna põhiagentuur on Kontuur Leo Burnett.

->
02.03.2011

Uus klient – Datel

Creatumil õnnestus Eesti ühe vanima IT-ettevõtte usaldus võita 20. sünnipäeva kampaanialahendusega.

Datel on välja töötanud mitmete Eesti Vabariigi põhiregistrite tarkvara, sh. maainfosüsteemi ja ehitisregistri, arendanud välja kodanikuportaali, veebipõhiseid avalikke teenuseid jpm. Alustades tegevust aastal 1990 arvutisüsteeme ja -tarkvara pakkuva ettevõttena, on AS Datel aastatega saavutanud juhtiva positsiooni keerukamate ülesannete lahendamiseks loodavate tarkvaralahenduste sektoris, infotehnoloogia valdkonnas kui ka Eesti esitlustehnika rendi- ja müügiturul.

->
01.03.2011

Creatum võitis Maanteeameti Jalgrattakiivri kampaania hanke

Creatumi innovatiivne ja noortepärane idee sai enim punkte paljude Eesti juhtivate agentuuride osavõtul toimunud riigihankel. Kampaania staariks on maailma eliiti kuuluv motokrossisõitja Tanel Leok, kes osaleb kampaanias heategevuslikel alustel ning saabub kampaania võteteks spetsiaalselt Itaaliast.

Kampaania kestab 25.04 – 15.05 ja selle eesmärgiks on teadvustada fakti, et alates juulist 2011 muutub jalgrattakiiver kohustuslikuks kõigile kuni 16aastastele lastele ja noortele, soovituslik on jalgrattakiiver aga alati ja kõigile.

Kampaania tulemusena peab sihtrühmas suurenema kiivrite kandmine 3-5% ja kampaaniast peab olema teadlik vähemalt 70% kogu elanikkonnast.

->
25.02.2011

Algas koostöö Rödl & Partner`iga

Rödl & Partner on multidistsiplinaarne äriteenuseid pakkuv firma, mis osutab audiitor-, raamatupidamis-, maksu-, õigus- ja ärinõustamisteenuseid rahvusvahelistele ettevõtetele. Eestis on ettevõte tuntud eeskätt advokaadibüroole Alvin, Rödl & Partner tuginedes.

Rödl & Partner asutati 1977. aastal Lõuna-Saksamaal ning on nüüdseks kasvanud 37 riigis asuva 84 bürooga firmaks. Ettevõttel on üle maailma 111 partnerit ja 3 025 töötajat, kellest 357 on advokaadid, 224 vandeaudiitorid ja 307 maksukonsultandid.

->
15.02.2011

Uus klient: BaltCap

Creatum alustas koostööd Baltikumi juhtiva era- ja riskikapitali ettevõttega BaltCap. Poolte kokkuleppel jääb koostöö sisu kuni avalikustamiseni konfidentsiaalseks.

BaltCap haldab viite investeerimisfondi kogumahuga 130 miljonit eurot. BaltCapi partnerid on Peeter Saks, Martin Kõdar, Dagnis Dreimanis ja Simonas Gustainis.

->
26.01.2011

Uus koostöö: Koger & Partnerid

Creatum’i partneritel on rõõm taaskohtuda ühe suurima Eesti kapitalil põhineva ehitusettevõttega Koger & Partnerid. Esimese tööna valmivad eksklusiivne arhitektuuri esindusalbum ja müügikampaania mitmele arendusprojektile.

Koger & Partnerite põhitegevuseks on ehituse projektijuhtimine ja peatöövõtt. Ettevõte tegutseb teedeehituses, keskkonnaehituses, pakub projekteerimisteenust. Samuti tegutsetakse kinnisvaraarenduses ning kinnisvara investeeringute valdkonnas.

->
30.12.2010

Creatumist sai koos Idea AS`iga EAS`i reklaamipartner

Hankel tandemis esinenud Creatum OÜ ja Idea AS sõlmisid EAS`iga lepingu reklaamiteenuste osutamiseks järgmisel kolmel aastal. Lepingu sisu on Eesti riiki tutvustavate kampaaniate läbiviimine paljudes riikides üle maailma.
Aasta ühe suurimal reklaamihankel võiduka ühispakkumuse teinud Creatum OÜ ja Idea AS konkureerisid antud hanke raames Eesti juhtivate agentuuridega ning saavutasid esikoha. Teiseks kaheks EAS`i lepingupartneriks said DDB ja Der Tank. Konkursi tulemust üritas korduvalt vaidlustada Kontuur Leo Burnett. Rahandusministeeriumi vaidluskomisjonis lükkas vaidlustuse tagasi ning ka kohus nimetas  vaidlustuskatset perspektiivituks.

->
26.11.2010

Creatum võitis Viking Motors`i usalduse

Creatumil on heameel, et saab oma meeskonna suured kogemused autode turundamises taas proovile panna Saab`i ja Opel`i brände edendades. Uudis on seda rõõmustavam, et Creatumi meeskonnas on pühendunud Saab`i brandi austajaid, kes on nõus pingutama, et toetada kultusbrändi uuele elule ärkamist koostöös Saabi uue omaniku, Hollandi superautosid tootva Spykeriga.
Uue Saab 9-5 müüginumbrid ületasid novembris AMTEL`i statistika kohaselt peamiste konkurentide (BMW, MB, Audi) analoogse klassi mudeleid. Lisaks võitsid kaks Opeli mudelit (uus Astra ja Meriva) Eesti Aasta Auto konkursi.

->
29.10.2010

Creatumile Aasta Disainiauhindadelt kuld ja hõbe

Creatumil on heameel teatada, et Art Directors Club of Europe Eesti konkursil Kandilise Muna võideti 2 säravat auhinda:

Kuld – kategoorias “Environmental design”
Hõbe – kategoorias “Illustration and photography” 

Tsiteerides žürii esinaist Cordula Alessandrit (Alessandri Design): “This is an amazing piece of work. Truly bold step, especially from a public sector. You are used to see things like this in New York and London. I wish i`d have met it in Austria …” Auhinnatud tööd pääsevad automaatselt edasi Euroopa ADCE lõppvõistlusele.

Creatum nõustub, et eriline au kuulub just kliendile – Pärnu Kutsehariduskeskusele – kes ei mõelnud lahendust valides üle. Samuti täname head koostööpartnerit FH Arhitekte. Osade detailidega (rohkem kui 60st erinevast Pärnu KHK`le tehtud artwork`ist) saab tutvuda siin:

->
25.10.2010

Tunnustus Tartu Ülikooli Narva Kolledži turunduskontseptsioonile

Tartu Ülikool tunnustas oma Narva Kolledžit turundusstrateegia ja põhimõtete paikapaneku eest sisepreemiaga. Creatumiga koostöös sündinud kontseptsioon “Vaimne eliit” tõi suvel toimunud TÜNK`i sisseastumisvooru rekordarvu taotlusi. Kontseptsioon ja selle sõnumistrateegia rajanes realistlikul konkurentsihinnangul lähiaastate Eesti kõrgharidusmaastiku prognoose silmas pidades.

Creatum tänab Katri Raik`i, Jaanus Villikot, Tarmo Käärikut ja teisi häid partnereid usalduse ja jätkuva koostöö eest.

->
22.10.2010

Creatumist sai ERAL`i liige

Creatumil täitus suvel ERAL`i liikmestaatuse eelduseks olev 2 aastat ning agentuur esitas oktoobris taotluse pääsuks Eesti reklaamiettevõtete kvaliteediklubisse. Äsjase ERAL`i juhatuse otsusega liikmeks astumise taotlus ka rahuldati.

Creatum vaatab värskele liikmestaatusele lootusrikkalt, eeldades ERAL`ilt kutseorganisatsioonina muu valdkondliku arendustegevuse kõrval täienduskoolitusi eeskätt noorema generatsiooni reklaamitegijatele ja reklaamiagentuuride probleemistikule ühiskonnas laiema kõlapinna andmist.

->
05.10.2010

Creatumi graafika lööb Pärnu Kutsehariduskeskuses laineid

Septembris avati uus Pärnu Kutsehariduskeskuse õppehoone, mis on Eesti suurimaid investeeringuid regionaalsetesse projektidesse 2010. aastal. Creatum lõi projekti raames kooli sisemust elustava julge graafilise kontseptsiooni, mis koosneb enam kui 60 originaalgraafika ja artwork`i fragmendist. Modernne kontseptsioon ja teostus on tänaseks pälvinud nii õpilaste kui õpetajate poolehoiu ja võitnud tähelepanu ka laiemalt.
Creatum tänab tellijat usalduse eest ja koostööpartnereid Wolmerks Ehitust ja eeskätt FE Arhitekte õnnestunud koostöö eest.
Vaata videot ja pilte Pärnu KHK originaalsest graafikamaailmast siin.

->
01.10.2010

Villa Benita läheb Soome turule

Unikaalse kontseptsiooniga eksklusiivne eakatekodu Villa Benita pakub Soome turul eeskätt lähedasehooldajale suunatud lühireise ja pakette. Huvi Villa Benita vastu oli äsja Soomes toimunud messil suur. Creatum aitab Villa Benita plaanidele kaasa koos rahvusvahelise PR-ketiga Hill & Knowlton Soome filiaaliga.
Kaasaegne eakatekodu ja hooldushaigla sai nime Villa Benita ühelt asutaja ja kontseptsiooni looja Terje Krossi tollase abikaasa vanatädi Benita Kelderilt (29.12.1906-18.09.1988), kelle suurest südamest räägiti legende. Aastal 2007. panid Terje Kross ja Margus Linnamäe Villa Benitale nurgakivi ja Villa Benita avamine toimus 27.03.2008. aastal, pälvides peagi tunnustuse ja respekti Eestis ning väljaspool.

->
01.10.2010

Creatum tervitab uut partnerit ja strateegiajuhti Birjo Kiike

Oktoobrist Creatumiga liitunud turunduskommunikatsiooni strateeg Birjo Kiik on töötanud üle 10 aasta Hansapangas erinevates üksustes turundusjuhina, Valiori müügi-ja turundusdirektorina ning viimasel kolmel aastal reklaamiagentuur Idea tegevjuhina. Birjo on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, spetsialiseerudes ärirahandusele ja turundusele. Ta on kaitsnud magistrikraadi summa cum laude EBSis, spetsialiseerudes ärikonsultatsioonile.

Birjo on andnud nõu paljudele Eesti ja rahvusvahelistele suurettevõtetele ning olnud Baltikumi mõistes revolutsiooniliste pangatoodete sünni juures: Duokonto, Trump – hilisem Ego kaart jms.

Hansapangas töötades vedas Birjo kliendigruppide segmenteerimise protsessi, millest paljuski kujunes baas panga hilisemale turundusarhitektuurile ja pälvis sellega Aasta Meeskonna tiitli.

Birjo näeb nii strateegilise kui taktikalise kliendinõustamise kõrval oma missiooni Eesti reklaamimaastikul eeskätt kolmes fookuses:· 1) täpsem sihiseadmine enne tulistamist annab märkimisväärse rahalise efekti juba aastaga – plan or die!· 2) Rohkem kui müstikuid vajab Eesti majandus Äripäeva lugevaid loojaid. 3) Eesti agentuuril on võimalik ehitada kompetents, et anda adekvaatseid sisendeid meie ettevõtetele, kes soovivad välisriiki laieneda ja see ei pea 100% olema sealse partneragentuuri kallis töö – väga suure töö saab ära teha siin, Eestis kohapeal.

Creatumi jaoks tähendab Birjo Kiige positiivne otsus suure kogemustepagasi ja strateegiavõimekuse liitmist Eesti ilmselt ühe enim kliendi vajadustesse süveneva agentuuriga.

Ütleme Birjole tere tulemast!

->
25.09.2010

Creatum võitis agentuurikonkursi Krediidiinfo rebrandinguks

Aastal 2011 algava kampaania eesmärk on lansseerida Eesti Krediidiinfo uus nimi – Experian. Creatum konkureeris tuntud agentuuridega Division ja Dreamers ning võitis tänu süvitiminevale strateegiakavale ja empaatiale kliendi reaalsete vajaduste suhtes. 

Krediidiinfo AS on Baltimaade turuliider finantsinformatsiooni kogumise, töötlemise ja vahendamise valdkonnas. Eestis on ettevõtte turuosa 89% ja seda kasutab rohkem kui 16 000 ettevõtet nii kodu- kui välismaal. 

Alates 2006. aasta sügisest on Krediidiinfo Euroopa juhtiva krediidi- ning haldusteenuseid pakkuva ettevõtte Experian tütarfirma. Krediidiinfo kuulub rahvusvahelise krediidiinfoettevõtteid ühendava organisatsiooni FEBIS liikmete hulka.

->
05.09.2010

Creatum võitis Tallinna Linna Keskkonnaameti kampaania agentuurihanke

Tallinna Linna Keskkonnaamet soovib selle aasta Prügihundi kampaaniaga rõhku pöörata keskkonnaringlusele tervikmõtteviisina. Creatumi lahendus pakkus kliendi sõnul enim nii julgust loovuses kui läbimõeldust taktikalises plaanis.

Vaata Prügihunt 2010 klippi siit.

->
01.09.2010

Valmis kodulehekülg Soome korvpallimeistrile

Catz Lappenranta RF võitis kevadel Soome naiste korvpallimeistri tiitli. Creatumil oli au anda valitud agentuurina uus värskem nägu Catz`i koduleheküljele. Vaata lähemalt siit:http://edustus.catz.fi/
Creatum OÜ pöörab edaspidigi suurt tähelepanu teenuste ekspordile.

->
21.08.2010

Tartu Ülikooli Narva Kolledž`i kampaanial tugevad näitajad

Creatumiga koostöös sündinud kontseptsioon “Vaimne eliit” tõi suvel toimunud TÜNK`i sisseastumisvooru rekordarvu taotlusi. Tartu Ülikooli Narva Kolledž`i eksamitele registreeris end 167 inimest, RE kohtadele jõudis 84 inimest, mis teeb eelmise aastaga võrreldes tõusuks 120%. Magistratuuri kinnitati 30 inimest. Seega sai õppijate koondarvuks 175, mis ületab eesmärgiks seatud 150 selgelt.

Creatum soovib tulevasele vaimsele eliidile tuult tiibadesse.

->
20.08.2010

Kõrgema Sõjakooli kampaania tulemus ületas ootused

Creatumis loodud Eesti Kaitseväe kui tööandja mainekampaania uus etapp “Vapruse kutse” oli pühendatud ohvitseri ametile. Kampaania ja Kõrgema Sõjakooli aktiivse värbamistegevuse tulemusel oli KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli vastuvõtt sel aastal erakordselt tihe – 4 kandideerijat kohale. See võimaldas esmakordselt täita kõik KSK kohad tugevate kadettidega. Kampaania TV-klippi saab vaadata siit.
Creatum soovib noortele ohvitseridele vaprust ja edu valitud kutses.

->
19.08.2010

Arco Vara Kodukolde kampaanial hiilgavad tulemused

Arco Vara ja Creatum alustasid kevadel koostööd uue olulise kinnisvaraarenduse raames, repositsioneerides Kodukolde projekti vastavalt muutunud sihtrühma- ja turukäitumisele. Tulemuseks uue ilme ja interaktiivse taseme saanud koduleht: www.kodukolde.ee.

Lisaks valmisid Creatumis Kodukolde arendust repositsioneeriva kampaania raames välimeedia plakatid ja veebibännerid. Kampaania suurepärased tulemused meenutasid ka analüütikutele nn. buumieelseid aegu: esimesed uued 50 korterit valmivad kevadeks ning neist olid koguni 36% kas müüdud või broneeritud juba nurgakivi panekuks. 

17. augustil asetasid Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Arco Vara nõukogu esimees Richard Tomingas, Arco Vara arendusdivisjoni juht Veiko Taevere, Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben ning arhitekt Kalle Vellevoog Kodukolde uuele sajale korterile nurgakivi. Arco Vara arendusdivisjoni juht Veiko Taevere tõi oma sõnavõtus esile, et muutunud konjunktuur ning elanike uued ootused tingisid elamute ümberprojekteerimise.

->
20.07.2010

Cif & Domestos valis Pan-Balti sügis- ja talvekampaania läbiviijaks Momentumi ja Creatumi ühistiimi

Cif & Domestos valis Pan-Balti sügis- ja talvekampaania läbiviijaks Momentumi ja Creatumi ühistiimi
Creatumis valminud kampaania “Back to School” ja “Christmas” ideelahendused hakkavad kaunistama kaubanduskettide jaekeskkondi kogu Baltikumis.
Cif & Domestos on rahvusvahelise kodukeemiahiiu Unilever rahvusvahelised brändid.

->
16.06.2010

Creatum võitis Pärnu KHK sisedisaini agentuurihanke

Creatum võitis Pärnu KHK sisedisaini agentuurihanke
Riigihankel osales mitmeid tuntud Eesti reklaamiagentuure. Creatum OÜ lahendus tunnistati parimaks tänu modernsele ja jõulisele graafikakontseptsioonile. Pärnu Kutsehariduskeskuse uus õppehoone on Eesti 2010 aasta üks suuremaid investeeringuid koolidesse ja õppehoonetesse.
Uue õppehoone arhitektuurse lahenduse autoriks on FH Arhitektide tiim – Margus Reinberg ja Mari Efros.

->
10.06.2010

Creatumi idee võitis Eurole ülemineku hanke loovkontseptsiooni ja teostuse lõigus

Rahandusministeeriumi läbiviidud 2010 aasta ühel kaalukamal riigihankel Eurole ülemineku reklaamikommunikatsiooni partneri leidmiseks osalesid kõik Eesti suurimad ja tuntumad agentuurid. Creatum OÜ ja AS’i Idea ühispakkumus sai kahekojaliselt hanke hindamiskomisjonilt kõige kõrgemad punktid loovkontseptsiooni ja teostuse lõikudes (60% osatähtsust hanke koondhindes). Hanke võitjaks tunnistati siiski AS’i Age pakkumus, mis saavutas parimad koondpunktid tänu madalaimale hinnale.
Creatum sellise asjade käiguga leppida ei saanud ja vaidlustas hanke Riigihangete Vaidluskomisjonis. Hanke vaidlustas ka Der Tank. Creatum OÜ vaidlustus rahuldati.

->
18.05.2010

Creatumile teine ja kolmas koht Tallinn 2011 hankel

Aasta ühel olulisemal riigihankel kultuuripealinn Tallinn 2011 reklaamipartneri leidmiseks esitas Creatum kaks kontseptsiooni ning pälvis nendega auhinnalised kohad – 2. ja 3. Esikoha vääriliseks tunnistati varem Keskerakonna reklaamikampaaniaid korraldanud ühemeheettevõte OÜ Midfield pakkumus.
Creatum osales hankel koos Idea AS`iga, panustades hankesse loovlahendustega. Tallinna Linnavalitsus alustas hankejärgselt läbirääkimisi Creatumi pakutud ideelahenduste ostmiseks.

->
03.05.2010

Creatum alustas koostööd Eesti suurima info- ja arvutustehnika maaletoojaga ALSO

ALSO (endise nimega GNT) ja Creatumi koostöös arendatakse pikaajalist maineprojekti, mille sisu on hetkel konfidentsiaalne.
 
ALSO Eesti AS on ligi miljardikroonise aasta-käibega hulgifirma, mis esindab kokku ligi 130 maailma tuntuimat IT – ja elektroonikatoodete tootjat. ALSO-l on koostöölepped kõigi maailma suurimate tootjatega nagu Hewlett-Packard, IBM, Microsoft, Fujitsu Siemens, Lenovo, Samsung, Intel, Canon, Logitech jne.

->
30.04.2010

Creatumi idee võitis Arco Vara konkursi

Creatum alustab Eesti juhtiva kinnisvara-arendajaga koostööd Kodukolde uue kodulehe ja kampaania kontseptsiooni elluviimiseks.
 
Arco Vara alustas Kodukolde elamuprojekti II etappi, mille raames on plaanis lähiaastatel ehitada 4 uut maja. Hea kevadine uudis kinnisvaraturul.

->
29.04.2010

CC Plaza’s linastus Eesti esimene 3d-s filmitud reklaamklipp

Eesti reklaamiajalugu tegev klipp on osa 30. aprillil alanud Eesti Kaitseväe imagokampaania II etapist „Varpuse Kutse“, mis on pühendatud ohvitseri säravale ametile. Kui seni on Eesti reklaamides kasutatud mõnel määral 3d animatsiooni, siis reklaamiagentuuri Creatum ja filmitootja Acuba koostöös valminud klipp on 3d-s filmitud. Klipi 3d versiooni saab lähikuul vaadata Coca-Cola Plazas jt Eesti kinodes, 3d-na linastuvate filmide ees. Televisioonis läheb eetrisse tavaline, 2d versioon, millega saab tutvuda ka siin: www.elukutse.ee

Unikaalne on just võtetel kasutatud 3-d kaamera, mis on välja töötatud Tallinnas ja toodetud koostöös kaameratootjaga Silicon Imaging.
Kaamera loonud Eesti meeste Kaur ja Kaspar Kallase sõnul  on tegu tõenäoliselt maailma esimese kompaktse 3d kaameraga, mis on tänaseks laiemat rakendust leidmas ka Euroopa filmitööstuses. Eestis loodud kaamera on endale soetanud ka maailma tipprežissöör James Cameron, filmi Avatar jpt kassamagnetite looja. Eesti Kaitseväe maineklipi filmimiseks on antud kaamera sisuliselt tasuta kasutamiseks.

Kaitseväe imagokampaania tellijaks on Kaitseressursside ameti värbamiskeskus ja selle peamiseks eesmärgiks on nii ohvitseri särava kutse kui Kõrgema Sõjakooli nähtavamaks muutmine ühiskonnas laiemalt. Lisaks jätkab kampaania Eesti Kaitseväe jõulisema ja modernsema avaliku kuvandi ehitamist. Kampaania ettevalmistustel osalesid paljud kaitseväelased, keskset kangelast kehastab major Vallo Laul. Prioriteetseks sihtrühmaks on noored mehed vanuses 19 – 30.

->
11.04.2010

Uus klient – Oskando

Creatum võitis Oskando trükiste kontseptsiooni agentuurikonkursi. GateManageri, SeeMe jt trükised on suunatud paljudele rahvus-vahelistele turgudele.
 
Oskando OÜ tegeleb GSM- ja GPS-põhiste seadmete valmistamise ja telemaatikateenuste pakkumisega. Oskando alustas 1995. aastal neljaliikmelise meeskonnaga riistvara arenduse ettevõttena. 2006. aastast osaleb Oskandos suurinvestorina Ambient Sound Investments ning sellest ajast alates pakub Oskando ka tarkvara ning telemaatika terviklahendusi.

->
25.03.2010

Tartu Ülikooli Narva Kolledž kaasas Creatumi

Koostöös analüüsiti kolledži võimalusi Eesti kõrgkoolide aina pingestuvas konkurentsis uute tudengite pärast. Sündis positsioneering, seda kandev imagoloogia ja senisest intensiivsem kommunikatsioonikava.

->
19.03.2010

Creatum võitis hõbemuna Eesti Kaitseväele

Auhinna iga-aastasel Eesti parimate reklaamide konkursil tõi töö nimega „Pori näkku”, mis kasutab ära Eesti omapära – paljud maakonnateed on endiselt kruusakattega ja vähemagi vihma korral kattub busside tagumine külg juba poole päevaga poriga. Vaata tööd siit

->
28.02.2010

Creatum repositioneeris Bono kohukesed

Uue näo said Bono pakendid. Eelnenud analüüsist lähtuvalt positsioneeriti Rakveres toodetav Bono selgelt Eestimaiseks tooteks. Järgnev kampaania on kasvatanud Bono kohukeste läbimüüki oluliselt. Kampaania TV-klipis kasutati 3d animatsiooni, põhirolli esitas Kristjan Kasearu. Vaata klippi siit

->
05.02.2010

AT Kaubanduse uus nimi on Prime Partner

Alates oktoobrist kannab tuntud turustus- ja tootearendusettevõte AT Kaubandus AS uut ärinime AS Prime Partner. Nimemuutus on seotud uue arenguetapiga ettevõtte arengus ja plaaniga pöörata suuremat tähelepanu välisturgudele. Ettevõtte uus identiteet sündis koostöös Creatumiga.

->
15.10.2009

Creatum võitis rahuvusvahelise hanke-keskkonna Mercell agentuurikonkursi

Mercell on suurim hankekeskkond Põhja-Euroopas, mis on asutatud 1999. aastal Norras.  2001. aastal laiendati tegevust Taani ja Rootsi ning 2007. aastal Baltikumi. Tänaseks päevaks töötab Mercellis kokku 120 inimest 7 riigis. Norras ja Taanis on Mercelli hankekeskond kasutusel riiklikul tasandil riigihangete läbiviimisel. Eestis tegutseb ettevõte alates 2007. aastast.

->
20.07.2009

Koostöö algus Tasku Moe- ja Vabaaja Keskusega

Tasku Moe- ja Vabaaja Keskus valib Creatumi agentuurikonkursi võitjaks.

->
15.06.2009

Nordea Pank Eesti kaasas Creatumi uue positsioneeringu väljatöötamiseks

Creatum alustas mais tööd analüüsiprotsessi jt sisenditega Nordea panga positsioneeringu väljatöötamiseks. Töö lõppeesmärk ja väljund on kommunikatsioonistrateegia, mis suudaks realiseerida Põhjamaade suurima panga eelised ka Eesti turgu silmas pidades.

 

Nordea Pank on Põhjamaade suurim finantskontsern grupi varade mahuga 7 441 000 000 000 krooni (30.06.2009 seisuga).

Vaata lisa www.nordea.com

->
25.05.2009

Algas Eesti Kaitseväe mainekampaania korduskampaania

Seekord on kampaania tugevamalt BTL suunitlusega. Eesti Kaitseväe sõnumit võib lisaks telemeediale, prindile, outdoorile ja raadiole näha ka bussi- ja  rongijaamade kontekstis ning ka maakonnaliinide busside kleepimise erilahendustes. Vaata lisa www.elukutse.ee

->
27.04.2009

Koostöös Momentum Eesti Oüga lansseeriti Dolomia kaubamärk

Dolomia on Itaalia Dolomiitidest pärinev mineraalvesi, mis on eriti kasulik tervisele, sest sisaldab just õiges, balansseeritud koguses mineraale, mis on sobilikud töötavale inimesele organismi vajaduste rahuldamiseks. Dolomia kaubamärgi USPde analüüsil selgus lihtne ja faktiline tõsiasi, et Dolomia on võrreldes konkurentidega Eesti turul puuritud kõige sügavamalt maapõuest, mistõttu võiks eeldada, et tegemist on puhtaima (kasulikeima) naturaalse mineraalveega. Agentuuri poolt läbi viidud fookusuuringu tulemustel on olemas tavatarbija selge seos – sügavaimalt puuritud vesi on ilmselt puhtaim vesi. Vaata lisa www.dolomia.ee

->
24.04.2009

Nordic Hotel Forum valib Creatumi agentuurikonkursi võitjaks

Kinnitati Nordic Hotel Forumi kaubamärgi tuuma täiendusettepanekud agentuuri poolt. Esimesed loovtööd täpsustatud positsioneeringu alusel on töös ning esimesed reklaamid trükis PÖFFi kataloogi raames.

->
06.04.2009

Creatum alustas M-kindlustuse kaubamärgi välja töötamist BCP Kindlustusmaakler OÜ tellimusel.

M-kindlustus on uus kindlustus-maakler, kes koondab kõikide kindlus-tusseltside pakkumised. Kindlustus-maakleri lansseerimine planeeriti tootedemopõhisena ja kaubamärgi ideoloogia sai juurutatud avastaja brändi arheotüübist lähtuvalt. Lansseerimise esimese etapi eesmärgiks oli demonseerida kindlus-tusmaakleri olemust, näitlikult esile tõsta M-kindlustuse tugevused ning anda ratsionaalne põhjus M-kind-lustuse teenuste kasutamiseks. M-kindlustus saavutas lansseeri-misega seatud müügieesmärgid. Vaata lisa www.mkindlustus.ee

->
18.03.2009

Creatumiga liitus Eesti juhtivaid Art Directoreid

Jüri Jegorov alustab Creatumis tööd Senior AD ametikohal, kureerides seega ettevõtte visuaalset poolt. Jüri töötas kuni tänaseni EPL Disaini peakunstnikuna, varem on ta pikalt olnud juhtiv AD reklaamiagentuurides Sacco & Vanzettis ja Vanzetti. Tema portfoliosse kuulub palju suuri brände nii Eestist kui laiast maailmast.

Jüri on lõpetanud EKA, korraldanud isikunäitusi ja kujundanud palju kauneid raamatuid. Tema töid on auhinnatud Kuldmuna konkursil.

->
18.01.2009

Creatum alustas reklaamide välja-töötamist Kredex`ile

KredEx on loodud 2001. aastal Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumi poolt eesmärgiga parandada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamis-võimalusi, maandada ekspordiga seotud krediidiriske, võimaldada inimestel rajada või renoveerida oma kodu ja arendada energiasäästlikku mõtteviisi.

->
10.01.2009

Creatum lõpetas esimese majandusaasta heade tulemustega

Creatumi algus on osutunud oodatult edukaks. Ettevõte oli väga edukas agentuuri hanke-konkurssidel, võites osaletud konkurssidest koguni 70%.

Iseäranis suurt uhkust tunneb ettevõte Eesti Kaitseväe strateegiliseks partneriks saamise üle ja mitme strateegilise kaaluga kliendi võidu puhul. Nii võib poolaasta kokku-võttena tõdeda: analüütilisust on Eesti ettevõtetel ja avalikkusel väga vaja. Mida raskem aeg, seda enam. Agentuuri strateegia on osutunud õigeks ja Creatum jätkab oma know-how süvendamist kommuni-katsiooni strateegilise planeerimise alal.

->
30.10.2008

Uus klient – Reformierakond

Creatumi jaoks uus projekt jätkab sisus ettevõtte ühe asutaja ja partneri Igor Baturini aastast 2001 alanud kommunikatsioonialast koostööd Eesti suurima paremerakonnaga. Lähiaasta väljakutseteks on tugev tulemus Europarlamendi ja Kohalike Omavalitsuste Volikogude valimistel.

Lisaks strateegilisele kommunikatsioonile kuulub Creatumi töölõiku nõustamine otseturunduse alal. Erakonna põhiagentuurina jätkab Kontuur Leo Burnett.

->
25.10.2008

Creatumist sai Eesti Kaitseväe strateegiline kommunikatsiooni-partner

Creatumist sai Eesti Kaitseväe strateegiline kommunikatsioonipartner.

Creatumi idee tunnistati parimaks suurel kolmeetapilisel strateegilise kommunikatsiooni-
partneri hankel, mille läbiviijaks oli Eesti Kaitseväe värbamiskeskus (KRA). Kontseptsiooni “Elu Kutse” võidu puhul said lisaks ideele määravaks lähenemise süsteemsus, põhjalikkus ja haare.
Creatum alustab imagokampaania väljatöötamist, mis redefineerib Kaitseväe põhiväärtused laiema üldsuse jaoks. Kolmeaastase koostöö lõppeesmärgiks on Kaitseväe kui tööandja maine parendamine.

->
05.10.2008

Creatum võitis IT-grupi Uptime Group`i agentuurihanke

Creatum osales IT-grupi agentuurihankel ja võitis usalduse analüütilisuse ja põhjalikkusega. Algab töö ettevõtte positsioneeringu täpsustamiseks ja sellele järgneva kommunikatsioonistrateegia väljatöötamiseks.
Uptime Group on Eesti kapitali põhinev infotehnoloogia ettevõtete grupp. Eesti ühte vanimasse ja suurimasse IT-ettevõtete gruppi kuuluvad Uptime Development OÜ – tarkvaraarendus, konsultatsioon, tugiteenused, Uptime Solutions OÜ – grupitöö- ja dokumendihalduslahendused, Uptime Systems OÜ – IT infrastruktuuriteenused, konsultatsioon, Uptime OY – IT teenused Soomes. Uptime kontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Helsingis.

->
21.09.2008

Creatum võitis Rotermann Grupi usalduse

Creatum alustab müügiedenduskampaania väljatöötamist eesmärgiga tõsta valmimisjärgus kvartali kaubanduskäivet.

->
08.09.2008

Võit Tallinna Linnavalitsuse agentuurihankel

Creatumi “Kuulsuse Narre” parafraseeriv idee osutus võidukaks Tallinna Linnavalitsuse korraldatud hankel kommunikatsioonipartneri leidmiseks. Kampaania eesmärk on tõsta linnaelanike teadlikkust jäätmekäitlusest ja jäätmejaamade kasutamist.
Kampaania algab peagi TV-s, raadios, ühistranspordis ja välimeedias.

->
09.06.2008

Alustab uus analüütiline turunduskommunikatsiooni ettevõte – Creatum

Creatum OÜ on uus integreeritud turundus-kommunikatsiooni ettevõte, mis asutati eesmärgiga pakkuda ettevõtetele analüütilisemat partnerlust. Pikemas plaanis soovitakse olla ettevõtetele tõsine partner ka välisturgudele sisenemiseks. Lisaks süvitivaatele eeltöö protsessis on Creatumi võtmesõnadeks suur kogemus, kiire mõtlemine ja jõuliselt eristuv loovus. Lisaks Eestis suurim sünergia BTL-kanalite integreerimisel partnerite Momentum Eesti ja Ambient Marketing`iga koostöös.
Creatum OÜ asutajateks on oma ettevõtete kaudu kogenud turunduskommunikatsiooni professionaalid Moonika Kiop, Igor Baturin ja Kristjan Kaleviste. Ettevõtte eesmärgiks on jõuda 5 aastaga Eesti juhtivate agentuuride hulka, pakkudes ettevõtetele tõsist strateegilist partnerlust mh välisturgudele sisenemiseks.

->
×
Menüü