Tallinna Teletorn avas uksed!

Uusimal Eesti innovatsioonil põhineva multimeediaekspositsiooniga Tallinna Teletorni avas eile majandusminister Juhan Parts. Creatumi jaoks oli Teletorni uuendamine üle poole aasta kestnud suurprojekt, kus panustati kõikide ekspositsioonitekstide loova kirjutamise ja toimetamise, tõlgete organiseerimise, siltide, viitade ja sisegraafika loomise ning tootmisega. Lisaks valmisid Creatumis Teletorni uus koduleht ja peamised trükised. 

Võrreldes 1980. aasta algversiooniga on Teletorn oluliselt muutunud. Vaatekorrusel tervitavad külastajat 22 erinevat puutetundlike ekraanidega robotit, mis liiguvad ja pööravad vastavalt külastaja enda liikumisele. Need kosmilised robotseened annavad ülevaate Eesti inimeste tippsaavutustest läbi aegade – nimed, faktid ja lood, mille kaudu tunneb meid maailm aga mida ei pruugi tunda paljud meist endist. Osad robotseened töötavad pikksilmana, tuues külastajani Tallinna ja Harjumaa paigad, kohad ja nendega seotud ajaloo.

Teletorni külastajate arvuks on aastas prognoositud vähemalt 100 000 inimest nii Eestist kui mujalt maailmast. Torni pidulikult avanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts mainis isegi numbrit 130 000. Täiskasvanule maksab tavapilet seitse, lastele neli eurot. Kes tahab järjekorra puhul kiiresti liftiga üles pääseda, peab 11 eurot välja käima. Teletorni uuendamine läka maksma 6,6 miljonit eurot, millest enamus tuli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu fondidest.

Vaata lähemalt: www.teletorn.ee

×
Menüü